sobota, 7 sierpnia 2021

Ogłoszenia 2021.08.08 XIX Niedziela zwykła

• Dziś gościmy ojca oblata, głosi słowo Boże i po Mszy św będzie rozprowadzać kalendarze misyjne, przy tej okazji będziemy mogli złożyć ofiary na oblackie dzieła misyjne.

• Ks. biskup Ordynariusz prosi o modlitwę w intencji powrotu do zdrowia ks. arcybiskupa Henryka Hosera.

• W wakacje w niedziele nie ma Mszy św. o godz. 1300. Msze św. w tygodniu o 700 i 1800. Natomiast kancelaria parafialna czynna w poniedziałki, środy, czwartki i piątki od godz. 1600 do 1730.

• Adoracje Najświętszego Sakramentu w okresie wakacyjnym we czwartki od 1500 do 1800.

• Zapraszamy do duchowego udziału w pielgrzymkach, które wyruszyły z naszej diecezji na Jasną Górę. 6 -14 sierpnia codziennie apel o godz. 20.30. Hasłem przewodnim są słowa zaczerpnięte od Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego: „Czas to miłość”. Wiemy, jak bardzo bliska mu była Matka Boża, zwłaszcza Ta w wizerunku Jasnogórskim. Chcemy więc potraktować nasze pielgrzymowanie jako duchowe przygotowanie do beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia.

• 3 września o godz. 18.00 odbędzie się w naszej parafii Msza św. rozpoczynająca diecezjalną nowennę przed beatyfikacją kardynała Wyszyńskiego i Matki Róży Czackiej.

• Za tydzień w niedzielę 15 sierpnia Kościół obchodzi Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, która jest jednocześnie Uroczystością Matki Bożej Zwycięskiej – Patronki Diecezji.  Po każdej Mszy św poświęcenie wianków.

• W tym dniu odbywają się uroczystości diecezjalne w Radzyminie i na Kamionku w Warszawie.

• Przypominamy o potrzebie zachowania ostrożności i zasad dystansu oraz maseczek w przestrzeni kościelnej.

• Wszystkim rozpoczynającym wakacje oraz gościom życzymy udanego wypoczynku, pogłębienia relacji z Panem Bogiem i ludźmi.