sobota, 21 sierpnia 2021

Ogłoszenia 2021.08.22 XXI Niedziela zwykła

• Władza diecezjalna skierowała naszego wikariusza ks. Marka Gawle do nowej parafii św. Feliksa z Kantalicjo. Dziękujemy Panu Bogu za posługę ks. Marka w naszej parafii, polecajmy go opiece Matki Najświętszej w nowej wspólnocie parafialnej.

• Dziś taca przeznaczona jest na budowę kościoła w Wielgolesie Brzezińskim.

• Dziś po Mszy św. wieczornej nowenna do św. Jana Pawła II.

• Jutro w poniedziałek 23 sierpnia o godz. 19.00 spotkanie członków parafialnej rady Duszpasterskiej.

• W wakacje w niedziele nie ma Mszy św. o godz. 1300. Msze św. w tygodniu o 700 i 1800. Natomiast kancelaria parafialna czynna w poniedziałki, środy, czwartki i piątki od godz. 1600 do 1730.

• Adoracje Najświętszego Sakramentu w okresie wakacyjnym we czwartki od 1500 do 1800.

• We czwartek 26 sierpnia Kościół obchodzi Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej.

Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00, natomiast o godz. 16.00 we czwartek Msza św. przy krzyżu w Szamocinie, który został odrestaurowany staraniem mieszkańców Szamocina. Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom i wykonawcom tego dzieła.

• W sobotę 28 sierpnia po Mszy św. wieczornej parafialna nowenna przed beatyfikacją Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

• Za tydzień w niedzielę zbiórka do puszek na restaurację krzyża przy zbiegu ulic Fletniowej i Klasyków, restauracja krzyża na pamiątkę beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Róży Czackiej.

• Za tydzień w niedzielę o 19.30 Msza św. za Ojczyznę.

• 3 września o godz. 18.00 odbędzie się w naszej parafii Msza św. rozpoczynająca diecezjalną nowennę przed beatyfikacją kardynała Wyszyńskiego i Matki Róży Czackiej.

• Przypominamy o potrzebie zachowania ostrożności i zasad dystansu oraz maseczek w przestrzeni kościelnej.