sobota, 16 września 2023

Ogłoszenia XXIV niedziela zwykła 17.09.2023 r.

 

    Dziękujemy wspólnotom i parafianom za przygotowanie Festynu Parafialnego pod hasłem „Historia i teraźniejszość”.

    Dziś gościmy członków Drogi Neokatechumenalnej. Zapraszamy na katechezy dla dorosłych i młodzieży. Odbywać się one będą od jutra dwa razy w tygodniu w poniedziałki i czwartki o godz. 20.00 w nowej sali św. Józefa po dawnej bibliotece. 

    Dziś Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Gościmy wolontariuszy, którzy po Mszach św. będą kwestować na rzecz Radia Warszawa.

    W poniedziałek przypada Święto św. Stanisława Kostki zakonnika, patrona Polski, dzieci i młodzieży. A we czwartek św. Św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty, w sobotę wspomnienie św. Pio z Pietrelciny.

    Adoracje Najświętszego Sakramentu we czwartki od rannej Mszy św. do godz.20.00.   

    Zapraszamy młodzież od 8 klasy wzwyż pragnącą śpiewać w scholii młodzieżowej. Kolejne spotkanie jutro o 19.30 /poniedziałek/.

    W piątek 22 września rozpoczynamy nowy cykl katechez przedmałżeńskich. Zapisy na pierwszym spotkaniu 22 września o godz. 19.00 w kancelarii.

    Zapraszamy na dwudniową pielgrzymkę po beatyfikacji rodziny Ulmów 7-8 października: do Lublina, Markowej, Łańcuta i Leżajska. Wyjazd w sobotę 7 X o godz. 6.00. Koszt 420 zł. Zapisy wraz z zaliczką 200 zł. w zakrystii bądź w kancelarii.

    Po wakacjach wracamy do zwyczajnych obowiązków i spotkań formacyjnych, zachęcamy do odkrywania wspólnot jako miejsca przeżywania wiary razem z innymi.

    Pierwsze spotkanie rodziców dzieci komunijnych lub opiekunów dzieci komunijnych: niedziela 24 września g. 16.00. Uroczystości I Komunii w roku 2024 zaplanowaliśmy w następującym porządku:  

- 11 maja godz. 12:00   Mentis + Nasza Szkoła + Inspiracja

- 12 maja godz. 11.30   SP110

- 18 maja godz. 12:00   SP 257  

- 25 maja godz. 12:00   STO

- 26 maja godz. 11:30   SP 367

    Zapraszamy dzieci ze wszystkich szkół podstawowych na pierwszą próbę śpiewu scholi dziecięcej w sobotę 23 września o godz. 10.00. Schola będzie śpiewać w niedziele na Mszach św. o godz. 10.00 z udziałem dzieci od I niedzieli października.

    Chór AVE zaprasza do śpiewania młodzież i dorosłych. Zespół właśnie przygotowuje nową płytę, ma w planach wiele koncertów, w tym na 110-lecie starego kościoła, a także oprawę mszy świętych i nabożeństwa. Szczegóły u pana organisty.    

    8 września zmarła mama ks. Jana Sawickiego naszego byłego wikariusza śp. Barbara Sawicka. W miniony wtorek odbył się pogrzeb w parafii w Aninie. Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w jej pogrzebie. Wspomnimy ją w najbliższej nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz