niedziela, 19 listopada 2023

Ogłoszenia XXXIII niedziela zwykła 19.11.2023 r.

      Dziś Światowy Dzień Ubogich pod hasłem: Nie odwracaj twarzy od żadnego biedaka.

      Dziś taca na Seminarium Duchowne.

      Dziś mamy apostolat różańcowy, świadectwa i zaproszenia do modlitwy.

      Dziś na Mszach św. wręczenie książeczek dla dzieci pierwszokomunijnych o 10.00 dzieci ze szkół  110, Nasza Szkoła, STO, Inspiracja, Mentis, a o 11.30 SP 257 i 367.

      Dziś o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza św. dziękczynna za dar adoracji, dar wspólnoty adorujących Najświętszy Sakrament w naszej parafii, która zawiązała się 5 lat temu. Po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu serdecznie zapraszamy.

      Dziś po Mszy św. wieczornej spotkanie Wspólnoty Papieskiej.

      W zakrystii po Mszach św., w kancelarii, a także za pośrednictwem internetu można zgłaszać zmarłych do wypominek jednorazowych i rocznych. Wypominki roczne są czytane przed Mszami św. o godz. 700, 830 i 1130.  Msze listopadowe są sprawowane w dni powszednie o godz. 18.00, a w niedzielę o 7.00 rano.

      Kandydaci do bierzmowania nowa grupa zgłasza się do ks. Jana po deklaracje uczestnictwa w przygotowaniu.

      Parafialny Zespół Caritas serdecznie zaprasza dorosłych i dzieci na spotkania "Zrób z nami kartkę". Wspólnie wykonamy kartki świąteczne na cele charytatywne. Zapewniamy pomysły, inspiracje oraz materiały plastyczne - w miłej atmosferze przy kawie i herbacie. Spotkania odbędą się w Wieczerniku w soboty 18 i 25 listopada od 12.00 do 14.00. Informacje i zapisy pod nr tel. 781-301-761. Numer telefonu dostępny jest na plakatach i ulotkach.

      Za tydzień ostatnia niedziela roku liturgicznego Uroczystość Chrystusa Króla, odbędzie się dodatkowa Msza św. o godz. 19.30 w intencji Ojczyzny.

      W niedzielę 26 listopada o godzinie 13.30 na Starym Mieście przy ul. Świętojańskiej 8 rozpocznie się Orszak Chrystusa Króla. Początek Orszaku został zaplanowany po Mszy św. w Archikatedrze Warszawskiej, której przewodniczył będzie Ksiądz Biskup Michał Janocha. 

      Od 27 listopada dzień po niedzieli Chrystusa Króla planujemy rozpocząć wizytę duszpasterską.

      W poniedziałek 27 listopada od godz. 16.00 odwiedzimy mieszkańców ul. Widnej, Ślepej, Różopole, Tapetowej i Wyganowskiej.

      We wtorek 28 XI – mieszkańców Na Przełaj, Braniewska, Łazanowicka, Raciborska, Przytulna, Henrykowska, Wadowicka, Chlubna  88-102;

      Głos Parafii z ogłoszeniami na stoliku z gazetami.


   Brak komentarzy:

   Prześlij komentarz