sobota, 6 czerwca 2015

ogłoszenia 2015.06.07 X niedziela zwykła

• Dziś o godz. 11.30 Uroczystość I Komunii dzieci ze szkoły MENTIS.

• Biały Tydzień na Mszach św. o 18.00 do piątku włącznie.

• Dziś zbiórka do puszek na świątynię Opatrzności Bożej po każdej Mszy św.

• Dziękujemy za organizację Parafialnego Dnia Dziecka: Wspólnocie Młodych i innym wspólnotom, Kiermaszowi Rękodzieła, Warszawskiemu Towarzystwu Wioślarskiemu, Aktywnej Warszawie.

• Dziękujemy za dar ołtarza od rodziców dzieci komunijnych. Ze złożonych ofiar ufundowano miejsce na relikwie w kaplicy chrzcielnej.
  • Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali Uroczystość Bożego Ciała. A zwłaszcza za przygotowanie ołtarzy: państwu Murackim z sąsiadami z ul. Pszczelej, siostrom Rodziny Maryi z Płud, siostrom westiarkom ze wspólnotą biblijną, oraz wspólnocie neokatechumenalnej. Ponadto dziękujemy za przygotowanie poduszek, sztandarów i chorągwi, zabezpieczenie oraz udział w procesji służbie liturgicznej, chórowi  i parafianom. Obecność w tym dniu na Mszy św. i udział w procesji, są wyrazem tego, że nie poddajemy się fali laicyzacji.
  • Nabożeństwa czerwcowe codziennie po Mszy św. wieczornej a do piątku włącznie procesja z Najświętszym Sakramentem.
  • We czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała Msza św. o godz. 18.00, poświęcenie wianków i procesja.
  • W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji na Uroczystość można spożywać pokarmy mięsne.
  • W sobotę 13 czerwca po Mszy św. o godz. 18.00 Różaniec i procesja fatimska.
  • We wtorek spotkanie katechetyczne o godz. 19.00.
  • W poniedziałek 15 czerwca spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
  • Zbliża się zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Zachęcamy dzieci i młodzież do spowiedzi i Komunii św.
  • Zespół Caritasu zaprasza do wzięcia udziału w akcji tornister pełen uśmiechu, na rzecz szkolnych wyprawek dla dzieci. Składając datek na przybory szkolne wypełnimy plecaki, wręczymy je dzieciom przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego.
  • W pierwszą niedzielę września planujemy Parafialny Piknik Rodzinny w Parku Henrykowskim, zapraszamy do sponsorowania wydarzenia.