piątek, 9 października 2015

ogłoszenia 2015.10.11 XXVIII niedziela zwykła

• Dziś 15 Dzień Papieski pod hasłem „ Jan Paweł II – patron rodziny”. Wspomagając fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” tworzymy żywy pomnik św. Jana Pawła II. Po każdej Mszy św. wolontariusze będą zbierać do puszek ofiary.
    • Dziś spotkanie kandydatów do bierzmowania grupy młodszej o g. 16.30.
    • Trwa miesiąc październik miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwa różańcowe codziennie po mszach św. wieczornych, a z udziałem dzieci w poniedziałki, wtorki, środy i czwartki o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy. W Rzymie obraduje XIV Zwyczajne Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów na temat powołania i misji rodziny w Kościele i świecie współczesnym – wspierajmy to wydarzenie swoją modlitwą różańcową.
    • We wtorek po Mszy św. wieczornej Różaniec z procesją Fatimską
    • Przygotowanie do małżeństwa w najbliższy piątek o godz. 19.00.
    • Wspólnota Różańcowa prosi o przyniesienie starych różańców, które są uszkodzone i zalegają w szufladach. Są osoby, które wykorzystają niekompletne koraliki i wykonają nowe różańce. To samo dotyczy plastikowych nakrętek od butelek. Jest osoba, która przetopi to na koraliki a inne osoby wykonają różańce. Różańce te zostaną przekazane na misje. Należy je składać w koszu przy wejściu po lewej stronie (obok schodów). Jeżeli ktoś jest chętny do pomocy przy robieniu różańców (charytatywnie) będzie mile widziany.
    • Wspólnota Myśląc Ojczyzna wraz ze Wspólnotą Papieską zaprasza na wyjazdy pielgrzymkowe i spacery '' po Warszawie"
    • - 24 października w cyklu "Warszawskie spacery" na spacer z przewodnikiem po Cmentarzu Powązkowskim, murach Cytadeli oraz nawiedzenie kościoła św. Stanisława Kostki i grobu bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Koszt 30 zł. Zbiórka przy kościele o 9.15.
    • - 7-8 listopada /sobota – niedziela/ pielgrzymkę do Krakowa z nawiedzeniem Sanktuarium w Łagiewnikach oraz do Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej na Krzeptówkach w Zakopanem. Koszt wyjazdu 200 zł.   Zapisy na wyjazdy ( wraz z wpłatami) pod nr tel .: 571 231 370 , 781 988 734 , 605 587 767.
    • 17 października wyjazd do Torunia do Radia Maryja spotkanie z ks. Tadeuszem Rydzykiem. Koszt 50 zł. Organizuje pani Elżbieta Furdyna tel.695-593-301.
    • 18 października w Wieczerniku o godz. 19.00 spotkanie z autorką książki „Córka generała i piosenkarki” panią Anną Anders. Książka opowiada o marzeniach, słabościach, rodzinie, polityce i piosenkach w domu generała Władysława Andersa.