sobota, 15 października 2016

ogłoszenia 2016.10.16 XXIX niedziela zwykła

  • Dziś schola dziecięca „Totus Tuus” obchodzi 5 lecie istnienia. O godz. 15.00 odbędzie się w Wieczerniku uroczysty koncert połączony ze słodką agapą. Serdecznie gratulujemy śpiewania na Bożą chwałę i zapraszamy na obchody.
  • Dziś o 16.30 spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania z grupy młodszej. Za tydzień w niedzielę 23 X o 16.30 spotkanie grupy starszej.
  • Liturgiczna Służba Ołtarza zaprasza na pyszne ciasto i kawę do kawiarenki salce obok Wieczernika dziś od 9.00 do 15.00. Dochód ze z ciast przeznaczony będzie na organizację wyjazdu wakacyjnego.
  • We wtorek święto św. Łukasza patrona służby zdrowia zapraszamy pracowników służby zdrowia na Mszę św. o godz. 18.00 i agapę po Mszy św.
  • Nabożeństwa Różańcowe codziennie po Mszy św. wieczornej. Różaniec z udziałem dzieci w poniedziałki, wtorki, środy, czwartki o godz. 17.00.
  • Spotkanie parafialnej Rady Duszpasterskiej w poniedziałek 24 października o g 19.00.
  • Zbliża się listopad, miesiąc pamięci o zmarłych. W zakrystii przyjmujemy na wypominki i Msze św. listopadowe za zmarłych. Jako parafianie powinniśmy również pamiętać w modlitwach o naszych duszpasterzach. W związku z tym w sobotę 5 listopada planujemy nawiedzenie kilku cmentarzy, na których spoczywają kapłani pracujący kiedyś w naszej parafii. W programie: nawiedzenie Cmentarza Tarchomińskiego, Bródnowskiego, cmentarza w Grójcu oraz cmentarza w Baniosze. Wyjazd autokarem z parkingu przy kościele o godz. 8.00, planowany powrót do godz. 16.00. Koszt 30 zł. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji zmarłych kapłanów przedstawicieli wspólnot parafialnych i wszystkich chętnych.
  • Z inicjatywy państwa Tytz został odnowiony krzyż wzniesiony w lesie na Białołęce 6 sierpnia 1935 r. w Święto Przemienienia Pańskiego i 11 rocznicę wymarszu z krakowskich "Oleandrów" I Kompanii Kadrowej. W kolejnych dziesięcioleciach Krzyż uległ zniszczeniu. Krzyż został odrestaurowany, wzmocniony i ustawiony w dniu dzisiejszym w nowym miejscu (bardziej widocznym i centralnym) - na fragmencie działki udostępnionej przez Zgromadzenie Sióstr Rodziny Maryi przy zbiegu ulic Bohaterów i Ołówkowej. Uroczyste poświęcenie w nowym miejscu krzyża, który jest symbolem wiary i przynależności do Kościoła Chrystusowego całej Wspólnoty Parafialnej, a także niewątpliwym świadkiem historii tej ziemi, zaplanowano na listopad. Prace restauratorskie oraz przygotowanie i zabezpieczenie miejsca wymagają oczywiście nakładów finansowych. W związku z tym zwracamy się z prośbą do wspólnot parafialnych oraz poszczególnych rodzin do wsparcia tego dzieła.
  • Komitet Społeczny RAZEM DLA BIAŁOŁĘKI organizuje zbiórkę pieniędzy na ratowanie nagrobków na Tarchomińskim cmentarzu. W przyszłą niedzielę odbędzie się u nas i przy kościołach tarchomińskich, następnie będzie kontynuowana od 29 X do 1 XI na cmentarzu Tarchomińskim.
  • Księgarnia Katolicka obecnie istniejąca przy parafii Matki Pięknej Miłości informuje o zmianie adresu. Od najbliższego poniedziałku zapraszają na ul. Świderską 109.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz