sobota, 30 lipca 2016

ogłoszenia 2016.07.31 XVIII niedziela zwykła

• Dziś o godz. 19.30 Msza św. za Ojczyznę serdecznie zapraszamy.
    • Dziś w Krakowie o godz. 10.00 Msza św. na zakończenie Światowych Dni Młodzieży i rozesłanie młodych przez Ojca św. Franciszka. Polecajmy Ojca św. i uczestników w modlitwie.
    • W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu.
    • W I piątek miesiąca sierpnia wizyta u chorych od godz. 9.00. Spowiedź od 17.00. Msza św. o 18.00. W tym dniu kancelaria parafialna nie będzie czynna.
    • W I sobotę miesiąca Różaniec o godz. 17.15. Msze św. ze święta Przemienienia Pańskiego o godz. 16.30 i 18.00.
    • We wtorek 2 sierpnia o godz. 19.00 spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas.
    • Zachęcamy do wzięcia udziału w pielgrzymkach idących na Jasną Górę. Ruch Pomocników Maryi zaprasza do grupy 10 Niebiesko–Białej w pielgrzymce Paulińskiej na Jasną Górę w dniach 6 - 15 sierpnia. Informacje w gablocie.
    • Miesiąc sierpień to miesiąc trzeźwości, miesiąc, kiedy wielu z nas podejmuje wyrzeczenia dotyczące spożywania alkoholu.
    • Przypominamy, że obecnie obowiązuje wakacyjny grafik duszpasterski. W niedziele nie ma Mszy św. o godz. 1300, w dni powszednie nie ma Mszy świętych o godz. 700. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałki, środy, czwartki i piątki w godz. 1600 – 1730.
    • Zapraszamy wszystkich do włączenia się w akcję tornister pełen uśmiechu. Możemy ją wspierać datkiem pieniężnym, modlitwą i uśmiechem.
    • Za tydzień w parafii będziemy gościć z kazaniami ks. proboszcza z parafii w Nadmie. Taca na budowę świątyni.
    • Serdecznie witamy wszystkich gości spędzających wakacje na terenie naszej parafii. Wszystkim parafianom udającym się na wakacje życzymy odpoczynku i radosnego powrotu do domów z wakacji.

sobota, 23 lipca 2016

ogłoszenia 2016.07.24 XVII niedziela zwykła

• Serdecznie witamy gości w naszej parafii, a zwłaszcza pielgrzymów z Francji udających się do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży.
    • Dziękujemy serdecznie wszystkim rodzinom, które goszczą w swoich domach pielgrzymów Światowych Dni Młodzieży, a zwłaszcza koordynatorowi Mateuszowi, pani Ani, która tłumaczy oraz młodzieży, śpiewającej i animującej spotkania.
    • Jutro rano nasi goście wyjadą do Krakowa.
    • Jutro święto św. Jakuba Apostoła, a we wtorek wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny.
    • Za tydzień o godz. 19.30 Msza św. za Ojczyznę serdecznie zapraszamy.
    • W lipcu i sierpniu w dni powszednie nie ma Mszy św. porannych, a w niedziele Mszy św. o godz. 13.00. Kancelaria w poniedziałki, środy, czwartki i piątki 16.00 do 17.30.
    • Dziś na Mszach św. modlimy się za kierujących pojazdami i poświęcamy samochody.

piątek, 8 lipca 2016

ogłoszenia 2016.07.10 XV niedziela zwykła

• Dziś gościmy panie z Przedszkola Integracyjnego na Targówku. Zbiórka do puszek po Mszach św. na to przedszkole.
    • Już 20 lipca spodziewamy się przyjazdu młodzieży z Francji. Będą w u rodzin naszej parafii do poniedziałku 25 lipca. Młodzi ludzie wśród nich 9 osób niepełnosprawnych będą u nas gościć do 25 lipca.
    • Program pobytu młodzieży w parafii:
      Środa 20 lipca: zakwaterowanie u rodzin
      Czwartek 21 lipca: spotkanie w Rejonie w parafii Matki Bożej Matki Pięknej Miłości
      Piątek 22 lipca: Msza Św. rano i zwiedzanie Warszawy
      Sobota 23 lipca: Spotkanie w Seminarium Duchownym na. ul. Mehoffera
      Niedziela 24 lipca: Dzień z rodziną
      Poniedziałek 25 lipca: Wyjazd do Krakowa.

sobota, 2 lipca 2016

ogłoszenia 2016.07.03 XIV niedziela zwykła

• Dziś Mszach św. do południa gościmy księdza Salwatorianina i wolontariuszy misyjnych. Poprowadzą kiermasz pamiątek misyjnych. Będziemy mogli wesprzeć ich wyjazd na misje. Wśród nich jest nasza parafianka Marta, która da świadectwo przed błogosławieństwem.
    • Za tydzień będziemy gościć panie z Przedszkola Integracyjnego na Targówku. Zbiórka do puszek po Mszach św. na prowadzenie tego przedszkola.
    • Wszystkim udającym się na wakacje życzymy miłego i bezpiecznego odpoczynku oraz szczęśliwego powrotu. Przypominamy o tym, że wakacje przeżywane w jedności z Bogiem przynoszą prawdziwy odpoczynek, wracają siły i zapał do podjęcia na nowo obowiązków i zadań. Rodziców prosimy, aby zatroszczyli się o możliwość uczestniczenia we Mszy św. niedzielnej dla swoich dzieci.
    • Przypominamy, że z dniem 1 lipca obowiązuje wakacyjny grafik duszpasterski. W niedziele nie będzie Mszy świętej o godzinie 1300, w dni powszednie nie będzie Mszy świętych o godzinie 700. Kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałki, środy, czwartki i piątki w godzinach 1600 – 1730. Telefon do ks. dyżurnego 533 770 661.