sobota, 27 maja 2017

ogłoszenia 2017.05.28 VII niedziela wielkanocna

• Dziś przypada 36 rocznica śmierci Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Jest to dzień w którym wielu księży naszej diecezji otrzymało święcenia kapłańskie. Dziękujemy za 30 lat ks. proboszcza i za kolejne rocznice księży wikariuszy: 22-ga ks. Jana i 17-ta ks. Marka. Prosimy o modlitwę.
      • Dziś o 1930 Msza św za Ojczyznę. Po Mszy św. prelekcja o Słudze Bożym Kardynale Stefanie Wyszyńskim poprowadzi ją pani z Instytutu Prymasowskiego
      • Spotkania kandydatów do bierzmowania dziś o g. 1630.
      • Jutro o 1930 spotkanie członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
      • Nabożeństwa majowe po wieczornych Mszach św.
      • Katecheza dla rodziców i chrzestnych przed chrztem we czwartek 8 czerwca o g. 1900, następna 22 czerwca czwartek). Katecheza dla wszystkich, którzy będą chrzcili własne dziecko lub mają zamiar podjąć się zadania bycia rodzicem chrzestnym.
      • Uroczystości I Komunii św. dziś o 1000 STO, a o 1130 Mentis i Nasza Szkoła.
      • Biały tydzień dla dzieci komunijnych od poniedziałku do piątku na Mszach św. o godz.1800. Jutro odnowienie przyrzeczeń chrztu św. przynosimy świece chrzcielne.
      • Spowiedź dla dzieci rocznicowych w piątek od godz. 1600. W tym dniu kancelaria parafialna po południu nie będzie czynna.
      • Rocznica I Komunii 4 czerwca o 1000 - SP 110, Inspiracja, Nasza Szkoła i Mentis a o 1130 - SP 257 i STO.
      • W tym tygodniu przypadają pierwsze dni czerwca. I czwartek czerwca: wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 1700.
      • I piątek wizyta u chorych od godz 900. Spowiedź od 1600. Msze św. o g. 700, 1630 i 1800.
      • I sobota różaniec o 1715 w Starym kościele. Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi o  godz. 700.
      • Za tydzień przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończy się czas Komunii wielkanocnej nakazanej przez Kościół. Czuwanie wspólnot i parafian przed Uroczystością Zesłania Ducha św. w sobotę o godz.1800. Na czuwanie przynosimy świece.
      • W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.