sobota, 1 grudnia 2018

ogłoszenia 2018.12.02 I niedziela adwentu

 • Dziś rozpoczynamy Adwent i Nowy Rok liturgiczny.
 • Msze św. roratnie od poniedziałku do soboty rozpoczynać się będą o g. 630 rano.
 • Wspólnota Rodzin zaprasza na spotkanie w poniedziałek, 3 grudnia o godzinie 1900. Tematem spotkania jest - Przesłanie Światowego Kongresu Rodzin - Dublin 2018.
 • Spotkanie PZ Caritas we wtorek 4 grudnia godz. 1900.
 • Spotkanie rodziców dzieci komunijnych we środę 5 grudnia godz. 1900.
 • W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu od porannej Mszy św. do godz. 1800.
 • I piątek miesiąca grudnia, wizyta u chorych od godz. 900. Msze św. o godz. 630, 1630 i 1800. Spowiedź od godz. 1600.
 • W sobotę 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia. Msze św. o godz. 630, 900 i 1800. Będzie to również 10 rocznica poświęcenia kościoła; O godz. 1800 ks. biskup Marek Solarczyk będzie sprawował uroczystą Mszę św. dziękczynną w intencji budowniczych i ofiarodawców budowy świątyni. Na zakończenie agapa. Proszę o upieczenie ciast.
 • Za tydzień w niedzielę 9 grudnia na Mszy św. o godz. 1000 wręczenie medalików dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
 • W sobotę o godz. 1000 próba scholi dziecięcej Totus Tuus.
 • Wigilia dla wspólnot i samotnych 16 grudnia o godz. 1400.
 • W naszej parafii rozpoczęła działalność Wspólnota Anonimowych Alkoholików. Spotkania są otwarte dla wszystkich, odbywają się w salce przy Wieczerniku w soboty od 1930 do 2100.
 • Ogłaszamy adwentowy konkurs szopek rodzinnych. Czas przygotowania szopek do niedzieli 23 grudnia. Szopki przynosimy do kościoła. Rozstrzygnięcie konkursu po Nowym Roku. Przewidziana prezentacja i nagrody.
 • Zachęcamy do udziału w adwentowych akcjach charytatywnych:
 • --- Świeca Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom;
 • --- paczki świąteczne z darów składanych w przedsionku kościoła: do 13 grudnia przynosimy środki czystości oraz żywność: mąka, kasze, makarony, cukier, konserwy i słodycze.
 • Dziś w Wieczerniku od 900 do 1500 odbywa się Kiermasz Rękodzieła i Ciast. Zapraszamy do udziału. Dochód z Kiermaszu Ciast będzie przeznaczone na dzieła charytatywne w naszej parafii. Będzie można też nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom i opłatki.
 • Dziś o godz. 1630 spotkanie kandydatów do Bierzmowania z grupy starszej. Za dwa tygodnie w niedzielę 16 grudnia o godz. 1630 spotkanie grupy młodszej.
 • Za tydzień zbiórka do puszek na pomoc materialną Kościołowi na Wschodzie.
 • W 100-tną rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości serdecznie zapraszamy w niedzielę 9 grudnia o godz. 19.00 do Wieczernika na spektakl Teatru Podaj Dalej pt. "Kochając Marszałka". Inspiracją do powstania sztuki były "Wspomnienia" Aleksandry Piłsudskiej - żony Marszałka Józefa Piłsudskiego. Wstęp wolny
 • Od jutra rozpoczynamy wizytę duszpasterską. Z tej racji w czasie kolędy spowiedź w tygodniu przed wieczornymi Mszami o 1740, a kancelaria parafialna będzie czynna od poniedziałku do piątku w godzinach porannych 730830, oraz w soboty po Mszy św. wieczornej 1900 – 2000 W tym tygodniu kancelaria w piątek po Mszy  św. wieczornej. 
 • Program wizyty duszpasterskiej w zakładce wizyta duszpasterska.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz