sobota, 22 grudnia 2018

ogłoszenia 2018.12.23 IV niedziela adwentu

• Dziękujemy członkom wspólnot parafialnych za przygotowanie Wigilii dla samotnych i członków wspólnot parafialnych. Było to piękne i radosne spotkanie przy wigilijnym stole.
  • Jutro ostatnie Roraty o g. 630 rano.
  • Jutro dzień Wigilia Bożego Narodzenia. Warto w tym dniu zachować zwyczaj wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
  • Jutro o północy rozpocznie się Pasterka, a pół godziny wcześniej o godz. 2330 Godzina czytań z liturgii godzin. Taca z Pasterki na Fundusz Obrony Życia. Nie będzie Mszy św. o godz. 1800.
  • Msze św. w pierwszy dzień świąteczny we wtorek 25 grudnia o g. 830, 1000, 1130, 1300 i 1800.
  • We środę święto św. Szczepana diakona i męczennika. Msze św. jak w niedzielę. Taca na budowę nowych świątyń w naszej diecezji.
  • We czwartek święto świętego Jana Apostoła i Ewangelisty. Msze św. o 700 i 1800. Imieninowa Msza św. w intencji ks. Jana o godz. 1800.
  • We piątek święto Świętych Młodzianków Męczenników.
  • Za tydzień w niedzielę 30 grudnia przypada święto Najświętszej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Po każdej Mszy św. błogosławieństwo rodzin. Nie będzie Mszy św. za Ojczyznę.
  • W pomieszczeniu pod chórem można nabyć opłatki na stół wigilijny.
  • Dziękujemy za udział w akcjach charytatywnych w naszej parafii a zwłaszcza za nabycie świece wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz paczki świąteczne za obfite dary, za pomoc w pakowaniu i rozwożeniu paczek.
  • Przed kościołem chórzyści rozprowadzają sianko na stół wigilijny.
  • Ukazała się płyta z "Oratorium Jakubowym" - utworem napisanym z inicjatywy naszego chóru Ave na 500-lecie kościoła św. Jakuba w Tarchominie. Nagranie zrealizowano w naszej starej świątyni. Płyta wydana została pod patronatem naszego biskupa Ordynariusza. Przed kościołem chórzyści rozdają płyty. Zachęcamy do wzięcia i modlitwy tym wyjątkowym utworem..
  • Zapraszamy na Koncert Betlejem w Warszawie! Miejsce koncertu Torwar. Czas wydarzenia: 4 stycznia 2019 r. godz. 1900. Będą to najpiękniejsze kolędy z różnych stron świata w muzycznych aranżacjach i opracowaniach literackich z różnych epok, kultur i stron świata.
  • Rozstrzygnięcie konkursu Szopek Rodzinnych 6 stycznia w czasie jasełek wystawianych przez uczniów szkoły Podstawowej nr 110 o godz. 1600.
  • Z racji Wizyty Duszpasterskiej kancelaria parafialna po świętach będzie czynna rano we czwartek i piątek w godzinach porannych 730 – 800 oraz w sobotę wieczorem od 1900 – 2000.
  • Prosimy po 4 przewodników na każdy dzień wizyt duszpasterskich na godz. 945 we czwartek na Marcelin, w piątek na Tomaszew i w sobotę na Szamocin.