sobota, 24 sierpnia 2019

Ogłoszenia 2019.08.25 XXI niedziela zwykła


Dziś ks. Jarosław Olton wikariusz naszej parafii obejmuje swoje obowiązki. Ks. Jarosław przyjął święcenia kapłańskie w 2015 roku. Jego pierwszą parafią była Parafia w Śródborowie. Polecamy ks. Jarosława modlitwie.

Dziś w naszej parafii niedziela modlitwy o budowanie relacji miłości w rodzinach. Gościmy ks. Edwarda Hodurka pallotyna, głosi kazanie okolicznościowe na każdej Mszy św., a po Mszy św. będzie rozprowadzał materiały duszpasterskie o działalności ruchów obrony życia ludzkiego i budowaniu relacji miłości w rodzinie. Po Mszy św. możliwość złożenia ofiary.


Jutro 26 sierpnia przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.


Za tydzień w niedziele 1 września, przypada 80 rocznica wybuchu II wojny światowej.


Za tydzień po Mszach św. zbiórka do puszek na Katolicki Ośrodek Adopcyjny.

Od przyszłej niedzieli obowiązuje obowiązuje już zwyczajny grafik duszpasterski. W niedziele Msze św. o 700, 830, 1000, 1130, 1300 i 1800. Kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałki, wtorki, środy, czwartki i piątki w godz. 730- 800 i 1600 – 1730.

W tym tygodniu Msze św. o godz. 700 i 1800.


Spotkanie katechetyczne w poniedziałek 2 września po Mszy św. o godz. 18.00.


Ks. biskup Romuald Kamiński Ordynariusz Diecezji zaprasza na święto dziękczynienia za zebrane tegoroczne plony> Nasze Diecezjalne Dożynki będziemy przeżywać w sobotę, 31 sierpnia 2019 roku. Ks. biskup zaprasza nas serdecznie do Sanktuarium św. Faustyny w Ostrówku, w Parafii Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła (Ostrówek, ul. św. Faustyny 5). Centralną częścią uroczystości będzie Eucharystia, celebrowana o godz. 1100

Nasza parafia obchodzi w tym roku jubileusz 70-lecia istnienia. Obchody jubileuszu rozpoczniemy nowenną od 5 września do 14 września. Od 6 do 8 września adoracja Najświętszego Sakramentu z kazaniami, które wygłosi ks. Roman Kot proboszcz powstającej parafii Matki Bożej Pompejańskiej. 
W niedzielę 8 września uroczystość odpustowo-dożynkowa o godz. 1300, a po niej piknik rodzinny. 
14 września Modlitwa pod Krzyżem związana z akcją ewangelizacyjną Polska pod krzyżem, łączymy tę modlitwę z renowacją krzyża na skrzyżowaniu ul. Modlińskiej i Mehoffera. 
Kulminacją obchodów będzie dwudniowa wizytacja ks. biskupa Romualda Kamińskiego Ordynariusza diecezji warszawsko-praskiej 15 i 16 września z uroczystą Eucharystią sprawowaną 15 września o godz. 1300.

W związku z tym, również w przyszłą niedzielę dodatkowa zbiórka na renowację krzyża, koszt prac z ogrodzeniem ok. 4 i pół tysiąca zł. Powyższa praca jest naszym darem jubileuszowym pod patronatem Rady Duszpasterskiej.

Przez miesiące maj, czerwiec i lipiec udało się wyremontować w domu parafialnym pomieszczenia po dawnej kancelarii i archiwum i korytarzu. Zostały one adaptowane do potrzeb duszpasterskich, powstała: sala spotkań ok. 30 m kw., pomieszczenie gospodarcze, hol i łazienka z dwiema toaletami.

W niedzielę 1 września o g. 19 z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej i 75. rocznicy sierpniowego dramatu Płud w ogrodzie Sióstr Rodziny Maryi w Białołęce Dworskiej przy ul. Wałuszewskiej 48 odbędzie się koncert pieśni i piosenek z czasów okupacji pt. "Ja w Polskę, mamo, tak strasznie wierzę". Wystąpią soliści i instrumentaliści z Filharmonii Narodowej oraz 4 chóry w tym nasz chór Ave. Wstęp wolny, szczegóły na ulotkach i plakatach.

W najbliższy piątek o g. 1900 w Wieczerniku odbędzie się spotkanie i prelekcja na temat współpracy z Polonią. Gośćmi spotkania będą panowie prof. medycyny Marek Rudnicki, znany chirurg Prezes Związku Lekarzy Polonijnych w Chicago oraz poseł Zbigniew Gryglas. Zapraszamy już na Mszę św.

3 komentarze:

  1. Troszkę za mała czcionka. w ubiegłym tygodniu była lepsza, dzisiaj trudno się czyta. pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  2. Ksiadz jaroslaw uzywa pr-emocy i wyklina osoby w potszebie

    OdpowiedzUsuń
  3. Sprawa zostanie zgloszona tam gdzie tzeba za naruszenie nietykalnosci

    OdpowiedzUsuń