sobota, 31 sierpnia 2019

ogłoszenia 2019.09.01 XXII Niedziela zwykła

 • Dziś 1 września, przypada 80 rocznica wybuchu II wojny światowej.
  Dziś po Mszach św. zbiórka do puszek na Katolicki Ośrodek Adopcyjny.
  Od dziś obowiązuje obowiązuje już zwyczajny grafik duszpasterski. W niedziele Msze św. o 700, 830, 1000, 1130, 1300 i 1800. W tygodniu Msze św. o godz. 700 i 1800. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałki, wtorki, środy, czwartki i piątki w godz. 730- 800 i 1600 – 1730.
  Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego jutro 2 września o godz. 1800. Spotkanie katechetyczne jutro w poniedziałek po Mszy św. o godz. 1800.
  Za tydzień 8 września na Mszy św. o godz. 1000 poświęcenie pomocy szkolnych dla najmłodszych uczniów klas 0, I i II. Do spowiedzi na rozpoczęcie roku szkolnego zapraszamy przez cały tydzień a zwłaszcza w I piątek miesiąca.
  2 września o 1900 spotkanie Wspólnoty Rodzin w salce obok Wieczernika.
  We wtorek 3 września o 1900 spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas.
  Rozpoczynamy zapisy kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. Kandydaci z klas VIII SP i I oraz II szkół średnich proszeni są o zgłaszanie się po Mszy św. do zakrystii do ks. Jarosława.
  W tym tygodniu rozpoczną spotkania formacyjne wspólnoty oazowe: o 1700 – Oaza Dzieci Bożych i o 1900 wspólnota młodzieżowa. Zapraszamy dzieci ze wszystkich szkół do uczestnictwa w spotkaniach.
  W tym tygodniu przypadają pierwsze dni miesiąca września. I czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od 730 do godz. 1800.
  I Piątek : Wizyta u chorych od g. 900. Spowiedź od g. 1600. Msze św. o 700, 1630 i 1800.
  I sobota miesiąca. O 1600 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi, a po niej różaniec.
  W sobotę o 930 spotkanie ministrantów z ks. Jarosławem.
  Nasza parafia obchodzi w tym roku jubileusz 70-lecia istnienia. Obchody jubileuszu rozpoczniemy nowenną od tego czwartku 5 września, będzie ona trwała do 14 września oprócz przyszłej niedzieli: Rozpoczyna się Mszą św. o godz. 18.00 a po niej nabożeństwo maryjne przygotowane przez wspólnoty parafialne.
  Od 5 do 8 września adoracja Najświętszego Sakramentu prosimy zadeklarowanie się przez wpis do zeszytu adoracji Najświętszego  Sakramentu, który jest wyłożony na stoliku z gazetami. Msze św. z kazaniami, które wygłosi ks. Roman Kot proboszcz powstającej parafii Matki Bożej Pompejańskiej w piątek o godz. 900, 1630 i 1800, a w sobotę o godz. 900, 1600 i 1800. Taca w te dni na budowę kościoła na Żeraniu.
  W niedzielę 8 września uroczystość odpustowo-dożynkowa Msza św. o godz. 1300, a po niej piknik rodzinny.
  14 września Modlitwa pod Krzyżem związana z akcją ewangelizacyjną Polska pod krzyżem, łączymy tę modlitwę z renowacją krzyża na skrzyżowaniu ul. Modlińskiej i Mehoffera.
  Kulminacją obchodów będzie dwudniowa wizytacja ks. biskupa Romualda Kamińskiego Ordynariusza diecezji warszawsko-praskiej 15 i 16 września z uroczystą Eucharystią sprawowaną 15 września o godz. 1300.
  Również dzisiaj, dodatkowa zbiórka na renowację krzyża z nowym ogrodzeniem. Powyższa praca jest naszym darem jubileuszowym pod patronatem Rady Duszpasterskiej.
  Przez miesiące maj, czerwiec i lipiec udało się wyremontować w domu parafialnym pomieszczenia po dawnej kancelarii i archiwum i korytarzu. Zostały one adaptowane do potrzeb duszpasterskich. Tak powstała: sala spotkań ok. 30 m kw., pomieszczenie gospodarcze, hol i łazienka z dwiema toaletami.
  Instytut na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris przygotował wniosek o przeprowadzenie konsultacji społecznych w sprawie metod, form i kosztów wdrażania postulatów wynikających z Warszawskiej deklaracji LGBT+. Przy wyjściu z kościoła będzie można podpisać ten wniosek podając: imię i nazwisko, adres zamieszkania, nr pesel. Najważniejszego we wrześniu zadanie to zabezpieczenie szkół przez złożenie oświadczeń rodzicielskich i zaangażowanie w trójki klasowe i rady rodziców. To najtrwalszy sposób umocnienia bezpieczeństwa naszych dzieci.
  Dzisiaj g. 19 z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej i 75. rocznicy sierpniowego dramatu Płud w ogrodzie Sióstr Rodziny Maryi w Białołęce Dworskiej przy ul. Wałuszewskiej 48 odbędzie się koncert pieśni i piosenek z czasów okupacji pt. "Ja w Polskę, mamo, tak strasznie wierzę". Wystąpią soliści i instrumentaliści z Filharmonii Narodowej oraz 4 chóry w tym nasz chór Ave. Wstęp wolny, szczegóły na plakatach.
  Powstała społeczna inicjatywa utworzenia wzdłuż ulicy Papieskiej, od ulicy Krokwi aż do Kaplicy Prymasowskiej w Choszczówce, utwardzonej ścieżki edukacyjnej, poświęconej dwóm Wielkim Polakom; św. Janowi Pawłowi II oraz Prymasowi Tysiąclecia Stefanowi Wyszyńskiemu.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz