sobota, 7 września 2019

ogłoszenia 2019.09.08 XXIII niedziela zwykła

Dzisiaj w naszej parafii obchodzimy odpust Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Idąc do spowiedzi, przyjmując Komunię św. odmawiając modlitwy w intencjach Ojca Świętego Franciszka możemy zyskać łaskę odpustu zupełnego. O godz. 1300 będziemy przeżywali uroczystość odpustowo-dożynkową razem z władzami samorządowymi.
Dzisiaj od godz. 14.30 rozpocznie się piknik rodzinny, na którym zaprezentują się nasze wspólnoty parafialne, będzie czynna kawiarenka, grill, wystąpią zespoły szkolne, atrakcje dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
Dzisiejsza taca na nasze Diecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne.
Dziś na Mszy św. o godz. 1000 po święcenie pomocy szkolnych dla najmłodszych uczniów.
Nasza parafia obchodzi w tym roku jubileusz 70-lecia istnienia. Od poniedziałku do soboty zapraszamy po Mszy św. wieczornej na nowennę do Matki Bożej.
W piątek 13 września po Mszy św. wieczornej nabożeństwo fatimskie.
Natomiast w sobotę 14 września po Mszy św. o godz. 1800 nowenna i modlitwa związana z akcją ewangelizacyjną Polska pod krzyżem, łączymy tę modlitwę z renowacją krzyża na skrzyżowaniu ul. Modlińskiej i Mehoffera.
W przyszłą niedzielę 15 września przybędzie do nas ks. biskup Romuald Kamiński Ordynariusz diecezji warszawsko-praskiej z dwudniową wizytacją. Będzie z nami od Mszy św. o godz. 1000 , a o godz. 1300 odprawi uroczystą Eucharystię jubileuszową, a po niej uroczysta agapa. Ks biskup będzie z nami w niedzielę do wieczora. Następnie w poniedziałek 16 września zapozna się ze sprawami gospodarczymi i kancelarią i będzie sprawował Eucharystię o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy z pasterzem diecezji.
W niedzielę 15 IX o g. 19.15 z Fundacją Ave zapraszamy na wyjątkowy koncert pt. "Moniuszko Tour" z okazji jubileuszu erygowania naszej Parafii. Najpiękniejsze utwory Stanisława Moniuszki, w tym fragmenty "IV Litanii Ostrobramskiej", zaprezentują chóry Ave, Camerata Varsovia i Oktawian z jedyną w Polsce orkiestrą perkusyjną MARIMBAND. Całości dopełnią świetlne animacje. Szczegóły na ulotkach i plakatach, a w zakrystii można odebrać bezpłatne wejściówki.
Zapisy kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. Kandydaci z klas VIII SP i I oraz II szkół średnich proszeni są o zgłaszanie się po Mszy św. do zakrystii do ks. Jarosława.
W tym tygodniu rozpoczną spotkania formacyjne wspólnoty oazowe: o 1700 – Oaza Dzieci Bożych i o 1900 wspólnota młodzieżowa. Zapraszamy dzieci ze wszystkich szkół do uczestnictwa w spotkaniach. W sobotę o godz. 10.00 próba scholi dziecięcej „Totus Tuus”.
W sobotę o 930 spotkanie ministrantów.
Spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii we środę 18 września o godz. 18.00.
Powstała w naszej parafii społeczna inicjatywa utworzenia wzdłuż ulicy Papieskiej, od ulicy Krokwi aż do Kaplicy Prymasowskiej w Choszczówce, utwardzonej ścieżki edukacyjnej, poświęconej dwóm Wielkim Polakom; św. Janowi Pawłowi II oraz Prymasowi Tysiąclecia Stefanowi Wyszyńskiemu. Prosimy o wsparcie jej podpisem.
W najnowszym numerze Głosu Parafii znajdziemy nasze ogłoszenia i program nowenny jubileuszowej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz