poniedziałek, 16 września 2019

Ogłoszenia XXIV niedziela zwykła 15.09.2019 r.

Dzisiaj gościmy księdza biskupa Romualda Kamińskiego Ordynariusza naszej diecezji. Ksiądz biskup dokonuje kanonicznej wizytacji naszej parafii, będzie też z nami przeżywał Uroczystości Jubileuszu 70-lecia istnienia naszej parafii.  
Dziękuję wszystkim, którzy pomogli przygotować się do naszych uroczystości. Dziękuję za udział w nowennie, adorację Najświętszego Sakramentu, przygotowanie pikniku odpustowo dożynkowego, wczorajszą modlitwę związana z akcją ewangelizacyjną Polska pod krzyżem, przygotowanie darów jubileuszowych, dziękuję wszystkim, którzy napisali do naszego jubileuszowego biuletynu, za pomoc w redagowaniu i korekcie. Dziękuję za przygotowanie wieczernika na agapę.

Program wizytacji:
o godz. 1000 pierwsza Msza św. sprawowana przez ks. biskupa z rodzicami i dziećmi
o godz. 1130 Msza św. z błogosławieństwem biskupa
o godz. 1300 odprawi uroczystą Eucharystię jubileuszową,
po Mszy jubileuszowej agapa w Wieczerniku
o godz. 18.00 Msza św.
o g. 19.15 wraz z Fundacją Ave zapraszamy na wyjątkowy koncert pt. "Moniuszko Tour" z okazji jubileuszu erygowania naszej Parafii.

W poniedziałek 16 września ks. biskup spotka się z dyrektorami szkół, następnie zapozna się ze sprawami gospodarczymi i kancelarią i będzie sprawował Eucharystię o godz. 18.00 na zakończenie wizytacji. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy z pasterzem diecezji.

Zapisy kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. Kandydaci z klas VIII SP i I oraz II szkół średnich proszeni są o zgłaszanie się po Mszy św. do zakrystii do ks. Jarosława.

W tym tygodniu spotkania formacyjne:
we środę o godz. 18.00 spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii.
we czwartek Wspólnota Biblijna o 1900.
w piątek wspólnoty oazowe: o 1700 – Oaza Dzieci Bożych i o 1900 wspólnota młodzieżowa. Zapraszamy dzieci ze wszystkich szkół do uczestnictwa w spotkaniach.
w sobotę o godz. 1000 próba scholi dziecięcej „Totus Tuus”.
również sobotę o 1000 spotkanie ministrantów.

Zapraszamy do obejrzenia plenerowej wystawy na ogrodzeniu kościoła o początkach naszej wspólnoty pt. „Zaczęło się na wydmowym wzgórzu” przygotowanej przez Fundację Ave z okazji jubileuszu parafii.

Wydaliśmy okolicznościowy biuletyn z okazji 70-lecia naszej parafii, prosimy wziąć go na pamiątkę.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz