sobota, 21 września 2019

ogłoszenia 2019.09.22 XXV niedziela zwykła

W minionym tygodniu gościliśmy księdza biskupa Romualda Kamińskiego Ordynariusza naszej diecezji. Ksiądz biskup dokon kanonicznej wizytacji naszej parafii, przeżywał też z nami Uroczystość Jubileuszu 70-lecia naszej parafii.

Dziękuję wszystkim, którzy pomagali przygotować nasze uroczystości. Dziękuję za udział w nowennie, adorację Najświętszego Sakramentu, za modlitwę związaną przy krzyżu, za przygotowanie darów jubileuszowych, za zredagowanie jubileuszowego biuletynu, za posprzątanie Wieczernika, za udział w agapie, za koncert Moniuszko Tour, wiele prób przed koncertem i udział w nim. Krzyż jubileuszowy odnowiony stanął na skrzyżowaniu ul. Molińskiej i Mehoffera, Bóg zapłać wszystkim osobom zaangażowanym w renowację.

Zapisy kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. Kandydaci z klas VIII SP i I oraz II szkół średnich proszeni są o zgłaszanie się po Mszy św. do zakrystii do ks. Jarosława. Praca w grupach z kandydatami wymaga obecności animatorów, dlatego serdecznie zapraszamy do współpracy w dziele ożywiania wiary młodzieży, osoby mające doświadczenie pracy w małej wspólnocie.

W tym tygodniu spotkania formacyjne wspólnot:
we czwartek Biblijna o 1900.
w piątek: o g. 1700 – Oaza Dzieci Bożych, a o g. 1900 Oaza młodzieżowa. Zapraszamy dzieci ze wszystkich szkół do uczestnictwa w spotkaniach.
w sobotę o g. 1000 spotkanie ministrantów.
w sobotę o g. 1000 próba scholi dziecięcej „Totus Tuus”. Zapraszamy dzieci ze wszystkich szkół do klasy VI włącznie. Schola dziecięca śpiewa na Mszy o godz. 1000.
starsze dzieci ze od 7 klasy zapraszamy do śpiewania na Mszach św. o godz. 1130, ze scholą młodzieżową prowadzoną przez s. Andreę.

W piątek o godz. 1900 rozpocznie się cykl 10 spotkań przygotowujących do sakramentu małżeństwa. Serdecznie zapraszamy.

Spotkanie członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej w poniedziałek 30 września o g. 1900.

Zapraszamy do obejrzenia plenerowej wystawy na ogrodzeniu kościoła o początkach naszej wspólnoty pt. „Zaczęło się na wydmowym wzgórzu” przygotowanej przez Fundację Ave z okazji jubileuszu parafii.

Dziś po Mszy św. wieczornej nowenna do św. Jana Pawła II, a po nowennie spotkanie Rycerzy Jana Pawła II.

Zachęcamy parafian do wsparcia swoim podpisem projektu wybudowania ścieżki edukacyjnej dotyczącej dwóch ważnych pasterzy Kościoła, św. Jana Pawła II i Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego wzdłuż ulicy Papieskiej aż do Prymasówki na Choszczówce, miejsca odpoczynku i modlitwy ks. Prymasa, a także spotkań z Karolem Wojtyłą.

Burmistrz Dzielnicy Białołęka m. st. Warszawy prosi o zapoznanie z Obwieszczeniem Prezydenta m. st. Warszawy w sprawie numerów i granic obwodów głosowania oraz o wyznaczonych siedzibach obwodowych komisji wyborczych, którego tekst znajduje się na słupach ogłoszeniowych na terenie Dzielnicy Białołęka oraz na stronie internetowej Urzędu Dzielnicy Białołęka w zakładce Wybory Parlamentarne.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz