sobota, 16 stycznia 2021

ogłoszenia 2021.01.17 II niedziela zwykła

Dziękujemy za ofiary składane na tacę i przesyłane za pośrednictwem banku na remont starego Kościoła, utrzymanie kościoła, ogrzewanie i na kolędę. Bóg zapłać za wspólną troskę.

Numer konta parafialnego: 76 1020 1042 0000 8402 0273 0539        

 tytułem: Darowizna na cele kultu religijnego, z dopiskiem przeznaczeniem na .....

Adoracja Najświętszego Sakramentu we czwartek od godz. 7.30 do 18.00.

W dniach 18-25 stycznia będzie trwał Tydzień modlitwy o jedność chrześcijan. Pod hasłem „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc”.

We środę przypada 3 rocznica Ingresu Pasterza Naszej diecezji.

W niedzielę 24 stycznia przypada Niedziela Słowa Bożego. Zapraszamy na wspólne czytanie Księgi Rodzaju w przeddzień w sobotę 23 stycznia od godz. 19.00 do północy. Zapraszamy na to wydarzenie, kiedy Bóg mówi.

Ojciec św. Franciszek ogłosił ten rok Rokiem św. Józefa. Św. Józef jest patronem i opiekunem Kościoła i rodzin. Penitencjaria Apostolska ogłosiła dekret, w którym stwierdza, że udziela się Odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami (tzn. sakramentalna spowiedź, Komunia eucharystyczna oraz modlitwa zgodna z intencjami Ojca Świętego) wiernym, którzy odrywając się w duchu od wszelkiego grzechu, uczestniczyć będą w Roku Świętego Józefa. Jak możemy uzyskać odpust? Odpustu udziela się tym wiernym, którzy:

pół godziny będą rozważać Modlitwę Pańską lub wezmą udział w jednym pełnym dniu skupienia, zawierającym rozważanie o Świętym Józefie.

tym, którzy na wzór Świętego Józefa spełnią uczynek miłosierdzia względem ciała lub względem duszy;

tym, którzy odmawiać będą Różaniec Święty w rodzinach i pomiędzy narzeczonymi;

każdemu, kto powierzać będzie codziennie swoją działalność opiece Świętego Józefa, a także każdemu wiernemu, wzywającemu Rzemieślnika z Nazaretu w modlitwach wstawienniczych za tych, którzy szukają pracy, aby mogli znaleźć zajęcie, oraz aby praca wszystkich ludzi była bardziej godna;

tym, którzy odmawiać będą Litanię do Świętego Józefa;

tym, którzy odmówią dowolną prawnie zatwierdzoną modlitwę lub akt pobożności na cześć Świętego Józefa, np. „Do Ciebie, Święty Józefie”, szczególnie w dniach 19 marca i 1 maja, 19 dnia każdego miesiąca i w każdą środę.

W obecnej sytuacji publicznego zagrożenia zdrowia, rozszerza się dar odpustu zupełnego w sposób szczególny na osoby w podeszłym wieku, na chorych, umierających i wszystkich tych, którzy z usprawiedliwionych racji nie mogą wyjść z domu, a którzy odrywając się w duchu od wszelkiego grzechu oraz z intencją wypełnienia, gdy tylko to będzie możliwe, zwykłych warunków, odmówią w domu lub tam, gdzie zatrzymuje ich przeszkoda, akt pobożności na cześć Świętego Józefa, pocieszyciela chorych i Patrona Dobrej Śmierci, ofiarując z ufnością Bogu boleści i niedogodności własnego życia.

W naszym Kościele parafialnym, modlitwę będziemy odmawiać każdego 19 dnia miesiąca po wieczornej Mszy św. Już we wtorek najbliższa modlitwa.

Dnia 29 grudnia 2020 roku Chorwację nawiedziło najsilniejsze od 140 lat trzęsienie ziemi. Zginęło siedem osób, setki zostało rannych, a tysiące pozbawionych dachu nad głową. Jako Kościół w Polsce – za pośrednictwem Caritas Polska – przekazaliśmy już 100 tys. złotych, jednak potrzeby są zdecydowanie większe. W tej nadzwyczajnej sytuacji w niedziela 24 stycznia br. została ogłoszona „Dniem solidarności z Chorwacją”. W jego ramach, podczas każdej Mszy Świętej, we wszystkich parafiach będziemy modlić się za poszkodowanych, a przed kościołami przeprowadzimy zbiórkę datków na ten cel.

Z racji na pandemię prosimy zakładać maseczki i zachować dystans pomiędzy obcymi osobami 1,5 m. Przy drzwiach są umieszczone płyny odkażace.

W związku z pandemią tradycyjne wizyty duszpasterskie są odwołane. Zgodnie z decyzją księdza biskupa możliwe są Msze św. organizowane dla mniejszej grupy wiernych z rejonu lub ulicy parafii. Sprawowanie Mszy św. odbywają się w naszym kościele o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy.

data

lokalizacja - ulice:

18. stycznia

pon. g. 19

ul. Krokwi osiedle Klasyków, nowe bloki z ul. Klasyków;

19. stycznia

wtorek

o g. 19

J. Mehoffera - od ul. Modlińskiej do lasu, Czarodzieja, Geograficzna, Stągiewna, Modlińska od 228 do nr 242 z osiedlem, Przylesie, J. Żiżki, Papieska, Szafirków, Wilczej Łąki, Kaliny, 4-listnej Koniczynki, Czeremchowa, Animuszu, Prząśniczek, Przylesie i J. Husa bloki i domy;

20. stycznia

środa g. 19

J. Mehoffera – od nr 100 do torów i bloki 103, 103A, 103B, 103C; ul. Zawiślańska, Kwietniowa, Zielonych Traw, Chlebowa, Wąska, Żółta, Chlubna od Czajki do torów, Połoniny, Parcelacyjna, Strzybnicka, Boczańska, Czajki, Łąkowa, Grudowska;

21. stycznia

czwartek g. 19

Weteranów, Fletniowa, Bieszczadzka, Podkładowa, Karnicka, Podgórna cała, Semaforowa, Orchowiecka, Kiersnowskiego cała i osiedle;

22. stycznia

piątek g. 19

Bohaterów 12, Czołowa wraz z osiedlem Koss, R. Palestera, Epopei, Śpiewaków, Kaweckiej, Messal, Negri, Celtów, Wikingów;

25. stycznia

poniedziałek

o g. 19

Dawny Marcelin: Lemiesz, Zyndrama z Maszkowic, Zakręcona, Morwowa, Złotych Dębów, Borecka, Szklarniowa 2 i 4, Smugowa, Wyspiarska, Jeżowa, Łosia, Młyńska, Waligóry, Gitarowa, Perkusyjna, Operowa;

27. stycznia

środa g. 19

Tomaszew: ul. Cieślewskich, Bruszewska, Rybacka,Warmińska, Szklarniowa 23,24,28,30; Ornecka 77-124, Osieki, Uzdowska 9; Płochocińska 77a-104 i bloki 101, Przy Kanale 2,2a,5; Łazy, Młyńska, Inna, Gaik, Odłogi, Piknikowa, Ogrody Przyjaciół;

28. stycznia

czwartek g. 19

Szamocin, J. Kukuczki, Poręby, Konturowa, Płochocińska 105-158, Werandowa, Cichy Zakątek, Koziołka i Sarenki, Dylewska 20-22F, 2-4C; Ornecka 130-149; Wilkowiecka, Cudne Manowce, Stuletnia


29 stycznia

piątek g. 19

Ciupagi bloki i domy, Ziołowa, część ul. Lemiesz przy Ziołowej /n-ry 56-63/, Majorki, Ambaras, Dynamiczna, Tetmajera, Zegarynki, Żyrardowska, Mazurska, Pionierów, Guńki, Cytadeli, Pocztowa, Forsycji, Kosobudzka, Uzdowska;

1. lutego

poniedziałek g. 19

Bohaterów, Spadkowa, Sadkowska, Przeździecka, Ołówkowa, Parowozowa, Ołówkowa, Piskląt, Kazuńska, Wykrot, Insurekcji, Wałuszewska cała domy i osiedle, Sianokosów, Arkony, Brzozowy Zagajnik, Polnych Kwiatów, Starego Dębu;

3 lutego

środa g. 19

Marywilska cała, os. Młyny, Sygnałowa,

4 lutego

czwartek g. 19

J. Mehoffera od torów /do końca/ do ul. Ślepej z osiedlem Zielona, Widna, Tapetowa, Lidzbarska, Na Przełaj, Braniewska, Łazanowicka, Wyganowska, Ślepa;

5 lutego

piątek

godz. 19

Raciborska, Przytulna, Henrykowska, Wadowicka, Chlubna 88-102, Dwusieczna, Łuczywo, Kłosowa, Piwoniowa, Brzezińska cała wraz z osiedlem,

9 lutego

wtorek

o g. 19

    Dla tych, którzy nie mogli wcześniej


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz