sobota, 13 lutego 2021

Ogłoszenia 2021.02.14 r. VI Niedziela zwykła

Zapraszamy na kontynuację katechez dla dorosłych i młodzieży, w poniedziałki i czwartki o godz. 20.00 w Wieczerniku.

Dzisiaj o godz. 1500 Msza św i spotkanie rodziców i dzieci komunijnych ze szkół 110 i 257 . Natomiast pozostałe szkoły: Inspirację, Mentis, Nasza Szkoła i STO zapraszamy w niedzielę 21 lutego na godz. 1500 .

Dziękujemy za ofiary składane na tacę i przesyłane za pośrednictwem banku na remont starego Kościoła, utrzymanie kościoła, ogrzewanie i na kolędę. Bóg zapłać za wspólną troskę o materialne sprawy naszej parafii.

We wtorek o 19.00 przeniesione spotkanie Rady Duszpasterskiej.

We środę 17 lutego rozpoczynamy Wielki Post. Wielki Post to okres pokuty w życiu Kościoła. Ma on również charakter chrzcielny, to znaczy, że przygotowuje nas do odnowienia chrztu. Msze święte we Środę Popielcową z obrzędem posypania głów popiołem sprawowane będą o 700, 900, 1630, 1800 i 1930.

We Środę Popielcową i w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, czyli ilościowy wszystkich między 18 a 60 rokiem życia. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia, w piątki i dni postu ścisłego. W uzasadnionych przypadkach, jeśli nie możemy zachować wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych podejmujemy inne formy pokuty.

We Środę Popielcową kancelaria parafialna nie będzie czynna.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w każdy czwartek od Mszy św. o 700 do godz. 2000.

W piątki Wielkiego Postu będą sprawowane Drogi Krzyżowe w następującym porządku: o 1630 prowadzona przez dzieci, o 1700 przez wspólnoty, a o 1900 prowadzona przez młodzież.

Kościół w Polsce po raz kolejny przeżywa pierwszy piątek Wielkiego Postu jako dzień modlitwy i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich. Tę duszpasterską inicjatywę Konferencji Episkopatu Polski podejmujemy w odpowiedzi na apel papieża Franciszka, który w Liście do Ludu Bożego wezwał, byśmy solidarnie wzięli na siebie odpowiedzialność za ból naszych braci i sióstr zranionych na ciele i na duszy.

Nabożeństwo do św. Józefa każdego 19 dnia miesiąca z kazaniem okolicznościowym na Mszy św. wieczornej.

W naszym Seminarium klerycy rozpoczną w Środę Popielcową rekolekcje, w sobotę będą udzielane posługi lektoratu i akolitatu. Wśród nich nasz parafianin kleryk Przemysław Dagis. Polećmy nasze Seminarium w codziennej modlitwie.

Z racji na pandemię prosimy zakładać maseczki i zachować dystans pomiędzy obcymi osobami 1,5 m. Przy drzwiach są umieszczone płyny odkażace.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz