sobota, 19 czerwca 2021

Ogłoszenia 2021.06.20 XII Niedziela zwykła

• Dekret biskupa o ustaniu dyspensy. - czytaj poniżej.

• Dziś zbiórka do puszek na pomoc Rodzinom w Syrii.

• Dzisiaj na Mszy św. uroczystość rocznicy I Komunii godz. 1000  SP 367.

• Nabożeństwa czerwcowe odbywają się po Mszach św. wieczornych.

• We wtorek nabożeństwo papieskie po Mszy św. wieczornej razem z czerwcowym.

• We czwartek przypada Uroczystość Narodzenie św. Jana Chrzciciela. Msza z wigilii we środę o godz. 18.00. a we czwartek o godz. 7.00 i 18.00.

• We czwartek 24 czerwca o 1800 Msza św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Zachęcamy dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli i katechetów do wspólnej modlitwy, a najmłodszych  do spowiedzi i komunii św. od godz. 1700.

• Za tydzień będziemy gościli ks. Marka Lemiecha proboszcza z Parafii w Wielgolesie Brzezińskim. Wygłosi on słowo Boże i zbierze tacę na budowę Kościoła.

• W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na stypendia naukowe dla księży studiujących za granicą.

• Przypominamy o potrzebie zachowania ostrożności i zasad dystansu i maseczek w przestrzeni kościelnej.

• Z racji kolejnego etapu konsultacji społecznych dotyczącej rozbudowy linii kolejowej (projekt pn.: „Zwiększenie przepustowości na odcinku Warszawa Wschodnia – Nasielsk (Kątne/Świercze)"), a w szczególności z powodu proponowanego korytarza ingerującego w tereny bezpośrednio przylegające do naszego kościoła. Zachęcamy do wypełnienia ankiety konsultacyjnej na stronie projektanta (firmy Databout). Korytarz nr 3, przechodzący przez tereny leśne, obok osiedli i budynków parafialnych wydaje się być najtańszy i najprostszy do realizacji, obawiamy się, że może zostać wybrany do realizacji.

• Link do opisu konsultacji: https://www.databout.pl/konsultacjespoleczne/

• Bezpośrednie łącze do ankiety: