sobota, 12 marca 2022

2022.03.13 II Niedziela Wielkiego Postu

·       Dziś po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na misje ad gentes.

·       Zgodnie z apelem naszego biskupa prosimy o modlitwę różańcową i post w intencji pokoju na Ukrainie. W naszym kościele wspólnym czasem modlitwy będzie pół godziny przed wieczorną Eucharystią (oprócz piątku i niedzieli). Do prowadzenia tej modlitwy zapraszamy wszystkie wspólnoty.

·       Za tydzień w niedzielę 20 marca o 11.30 będzie sprawowana Msza św. w jedności z rodzinami ukraińskimi, z tej to okazji zapraszamy rodziny goszczące w swoich domach uchodźców z Ukrainy serdecznie zapraszamy też przybyszy.

·       Dla współpracy w dziele pomocy uchodźcom  potrzebna jest informacja: rodzaj lokalu, ile osób, na jaki czas możemy przyjąć uchodźców i kontakt telefoniczny. Druga informacja dotyczy zgłoszenia osób, które już korzystają z pomocy. Te dane są potrzebne do koordynacji pomocy z różnych źródeł. Wszelkie zgłoszenia i informacje pod numerem parafialnym  533 770 661 i adresem mailowym parafiapludy@gmail.com

·       W Wieczerniku przygotowujemy kuchnię, miejsca noclegowe i zaplecze sanitarne dla około 4-5 rodzin z Ukrainy. Akcję zbierania potrzebnych rzeczy koordynuje na facebooku pani Dominika Rybarczyk. Potrzebujemy: dużej lodówki, pralki, garnków i patelni, talerzy i sztućców, szaf ubraniowych, szafek na ubrania, kołder i poduszek, pościeli i koców.

·       Jak co roku prowadzimy zbiórkę na ubogich i potrzebujących w naszej parafii. Zbieramy żywność trwałą i środki czystości do końca rekolekcji 6 kwietnia.

·       Dziś o godz. 16.00 Msza św. dla dzieci komunijnych i ich rodziców ze szkół 257 i  110. Natomiast 20 marca o tej samej porze pozostałe szkoły: 367,  Inspirację, Mentis, Nasza Szkoła i STO.

·       W poniedziałek 14 marca po Mszy św. o g. 18.00 spotkanie członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

·       We czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od Mszy porannej do godz. 20.00.

·       W piątki Wielkiego Postu są sprawowane Drogi Krzyżowe w następującym porządku: o 1630 prowadzona przez dzieci, o 1715 przez wspólnoty, a o 1900 prowadzona przez młodzież i Kręgi Kościoła Domowego.

·       Nabożeństwa Gorzkich Żali w niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.00.

·       Zespół Synodalny  zachęca do wypełnienia ankiety synodalnej. Wypełnione ankiety możemy wrzucać do urny, która znajduje się na stoliku przy wyjściu z kościoła.  

·       W sobotę 19 marca w godz. 15.-18.00 w naszej parafii będzie Dzień Skupienia dla wspólnot, zakończony wspólną Eucharystią.

·       Młodzież i dorośli, także z Ukrainy, którzy chcieliby włączyć się w oprawę muzyczną Triduum Paschalnego, zapraszamy do udziału w próbach naszego chóru Ave. Szczegóły u organisty.

·       Pamiętajmy o środkach ostrożności w związku z Covidem.


    Brak komentarzy:

    Prześlij komentarz