sobota, 19 marca 2022

Ogłoszenia 2022.03.20 III Niedziela Wielkiego Postu

 

·       Zgodnie z apelem naszego biskupa prosimy o modlitwę różańcową i post w intencji pokoju na Ukrainie. W naszym kościele wspólnym czasem modlitwy jest to pół godziny przed wieczorną Eucharystią (oprócz piątku i niedzieli).  

·       Dziś o 11.30 będzie sprawowana Msza św. w jedności z rodzinami ukraińskimi, z tej to okazji zapraszamy rodziny goszczące w swoich domach uchodźców z Ukrainy serdecznie zapraszamy też uchodźców.

·       Dziś o godz. 16.00 Msza św. dla dzieci komunijnych i ich rodziców ze szkół: SP 367,  Inspirację, Mentis, Nasza Szkoła i STO.

·       Dziś po wieczornej Mszy św. spotkanie Wspólnoty Papieskiej.

·       We wtorek po Mszy o godz. 18.00 nabożeństwo papieskie.

·       We czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od Mszy porannej do godz. 20.00.

·       W piątek przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. W tym dniu rozpoczynamy Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Razem z papieżem Franciszkiem powierzymy Świat i Rosję, naszą parafie i rodziny Niepokalanemu Sercu Maryi. Uczynimy to na Mszy św. o godz. 9.00 i 18.00.  Z racji na uroczystość w tym dniu nie ma postu.

·       W piątki Wielkiego Postu są sprawowane Drogi Krzyżowe w następującym porządku: o 1630 prowadzona przez dzieci, o 1715 przez wspólnoty, a o 1900 prowadzona przez młodzież i Kręgi Kościoła Domowego.

·       Nabożeństwa Gorzkich Żali w niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.00.

·       Rekolekcje dla uczniów szkół podstawowych 28 marca -1 kwietnia.

·       Rekolekcje parafialne od 5 niedzieli Wielkiego Postu 3 – 6 kwietnia, od niedzieli do środy włącznie. Program rekolekcji.

·       Dzieło pomocy uchodźcom informacje i oferty pomocy pod numerem tel.  533 770 661 i adresem mailowym parafiapludy@gmail.com

·       W Wieczerniku przygotowujemy kuchnię, miejsca noclegowe i zaplecze sanitarne dla około 4 rodzin około 20 osób z Ukrainy. Akcję zbierania potrzebnych rzeczy koordynuje na facebooku pani Dominika Rybarczyk. Potrzebujemy: kołder i poduszek, pościeli i koców.

·       Jak co roku prowadzimy zbiórkę na ubogich i potrzebujących w naszej parafii. Zbieramy żywność trwałą i środki czystości przynosimy do przedsionka kościoła do końca rekolekcji 6 kwietnia.

·       Młodzież i dorośli, także z Ukrainy, którzy chcieliby włączyć się w oprawę muzyczną Triduum Paschalnego, zapraszamy do udziału w próbach naszego chóru Ave. Szczegóły u organisty.

·       Pamiętajmy o środkach ostrożności w związku z Covidem.

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz