niedziela, 6 marca 2022

Ogłoszenia 2022.03.06 I Niedziela Wielkiego Postu

·       Zgodnie z apelem naszego biskupa prosimy o modlitwę różańcową i post w intencji pokoju na Ukrainie. W naszym kościele wspólnym czasem modlitwy będzie pół godziny przed wieczorną Eucharystią (oprócz piątku i niedzieli). Do prowadzenia tej modlitwy zapraszamy wszystkie wspólnoty.

·       Bóg zapłać w imieniu obdarowanych  za hojny dar do puszek na pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy, zebrane środki w wysokości 25 000 zł – przekazujemy do centrum pomocy Caritas przez pośrednictwo Kurii.    

·       Przez cały Wielki Post trwa zbiórka darów rzeczowych, takich jak koce, kołdry, poduszki, pościel, ręczniki oraz ubrania, a także kosmetyki – mydła, płyny do kąpieli czy pasty do zębów. Możemy przyjąć tylko rzeczy nowe. Dary będą przekazane uchodźcom z Ukrainy, w naszej diecezji i potrzebującym w naszej parafii.

·       Dla współpracy w dziele pomocy uchodźcom tworzymy centrum pomocy uchodźcom na terenie naszej parafii, zgodnie z ideą płynącą z ośrodków rządowych i samorządowych, zbieramy informacje dotyczące naszych możliwości pomocy. Potrzebna jest informacja na Piśmie: rodzaj lokalu, ile osób, na jaki czas możemy przyjąć uchodźców i kontakt telefoniczny. Druga informacja dotyczy zgłoszenia osób, które już korzystają z pomocy. Trzecie pytanie: jakie mamy zabezpieczenie  finansowe i żywnościowe w naszych domach. Te dane są potrzebne do koordynacji pomocy, która za pośrednictwem naszego centrum, będzie płynęła do potrzebujących z różnych źródeł. Wszelkie zgłoszenia i informacje pod numerem parafialnym  533 770 661 i adresem mailowym parafiannmp.pl.

·       We wtorek 8 marca godz. 19.00 spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas, zapraszamy osoby chcące pomagać w koordynacji pomocy uchodźcom.

·       We czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od Mszy porannej do godz. 20.00.

·       W piątki Wielkiego Postu będą sprawowane Drogi Krzyżowe w następującym porządku: o 1630 prowadzona przez dzieci, o 1715 przez wspólnoty, a o 1900 prowadzona przez młodzież i Kręgi Kościoła Domowego.

·       Nabożeństwa Gorzkich Żali w niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.00.

·       Za tydzień w niedzielę 13 marca o godz. 16.00 Msza św. dla dzieci komunijnych i ich rodziców ze szkół 257 i  110. Natomiast 20 marca o tej samej porze pozostałe szkoły: 367,  Inspirację, Mentis, Nasza Szkoła i STO.

·       W poniedziałek 14 marca po Mszy św. o g. 18.00 spotkanie członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

·       Zespół Synodalny  zachęca do wypełnienia ankiety synodalnej. Wypełnione ankiety możemy wrzucać do urny, która znajduje się na stoliku przy wyjściu z kościoła.  Wypełnione ankiety przynosimy do przyszłej niedzieli.

·       19 marca w godz. 15.-18.00 w naszej parafii będzie Dzień Skupienia dla wspólnot, zakończony wspólną Eucharystią

·       Pamiętajmy o środkach ostrożności w związku z Covidem.


    Brak komentarzy:

    Prześlij komentarz