sobota, 26 lutego 2022

ogłoszenia 2022.02.27 VIII niedziela zwykła

·       Zgodnie z apelem naszego biskupa prosimy o modlitwę różańcową i post w intencji pokoju na Ukrainie. W naszym kościele wspólnym czasem modlitwy będzie pół godziny przed wieczorną Eucharystią (oprócz piątku i niedzieli). Do prowadzenia tej modlitwy zapraszamy wszystkie wspólnoty. Na prośbę przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, dziś  i we Środę Popielcową, po każdej Mszy Świętej odbędą się zbiórki do puszek na pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy. Z inicjatywy naszego parafialnego Caritasu prowadzimy zbiórkę kocy, śpiworów, apteczki pierwszej pomocy, które będziemy przekazywać potrzebującym rodzinom ukraińskim poprzez Caritas Polska.Z soboty na niedzielę 5-6 marca odbędzie się całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji pokoju na Ukrainie.

·     W imieniu ks. Prałata Mirosława Bielawskiego dziękujemy wszystkim za pamięć i modlitwę z racji Jego dnia urodzin i imienin.  

·       Dziś o 16.30 Msza św. dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii ze szkół: SP  110 i 257.

·       Dziś  o 19.30 Msza św. za Ojczyznę i o pokój na Ukrainie.

·       W poniedziałek 28 lutego po Mszy św. o g. 18.00 nowenna do błog. Stefana Wyszyńskiego.

·       We środę 2 marca rozpoczynamy Wielki Post, okres pokutny, ma on również charakter chrzcielny, przygotowuje nas do odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych. Msze święte z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 700, 900, 1630, 1800 i 1930.

·       We Środę Popielcową i w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, czyli ilościowy wszystkich między 18 a 60 rokiem życia. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia, w piątki i dni postu ścisłego. W uzasadnionych przypadkach, jeśli nie możemy zachować wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych podejmujemy inne formy pokuty.  Papież Franciszek poleca post we Środę Popielcową ofiarować w intencji pokoju na Ukrainie. We Środę Popielcową i w I piątek kancelaria parafialna nie będzie czynna.   

·       W piątki Wielkiego Postu będą sprawowane Drogi Krzyżowe w następującym porządku: o 1630 prowadzona przez dzieci, o 1715 przez wspólnoty, a o 1900 prowadzona przez młodzież.

·       Kościół w Polsce przeżywa pierwszy piątek Wielkiego Postu jako dzień modlitwy i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich. Trzeba byśmy solidarnie wzięli na siebie odpowiedzialność za ból naszych braci i sióstr zranionych na ciele i na duszy.

·       Nabożeństwa Gorzkich Żali w niedzielę o godz. 17.00.

·       W tym tygodniu przypadają pierwsze dni miesiąca marca.

·       We czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od Mszy porannej do godz. 20.00.

·       I piątek miesiąca wizyta u chorych od godz. 9.00.  Spowiedź o 7.00 i od 16 po południu Msze św. o godz. 7.00, 16.00 i 18.00.

·       I sobota miesiąca. Msza wynagradzająca o godz. 16.00 a po niej różaniec.

·       Zespół Synodalny  zachęca do wypełnienia ankiety synodalnej. Wypełnione ankiety możemy wrzucać do urny, która znajduje się na stoliku przy wyjściu z kościoła.

·       Dyrekcja wraz z Radą Rodziców Szkoły Podstawowej nr 110 przy ul. Bohaterów 41 zwracają się z gorącą prośbą o społeczne poparcie inicjatywy przekazania funduszy na przystosowanie  budynku po dawnym Domu Dziecka przy ul. Bohaterów 50 na rzecz rozbudowy szkoły.  Gotowa do podpisu petycja znajduje się na stoliku z prasą. Zbiórka podpisów prowadzona będzie do końca lutego.

·       Pamiętajmy o środkach ostrożności w związku z Covidem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz