sobota, 3 września 2022

Ogłoszenia XXIII niedziela zwykła 04.09.2022 r.


    Dziś zbiórka do puszek na Katolicki Ośrodek Adopcyjny.

    Po Mszach św. o godz. 18.00 modlitwy za wstawiennictwem błogosławionego Stefana Wyszyńskiego.

    Zachęcamy wszystkich rozpoczynających rok szkolny do spowiedzi i Komunii św.

    Poświęcenie pomocy szkolnych 11 września o godz. 10.00.

    Zbliżają się nasze uroczystości odpustowo dożynkowe. Jak co roku poprzedzi je adoracja Najświętszego Sakramentu. 6 i 7 września we wtorek i we środę od godz. 7.30 do 20.00 w starym kościele we czwartek 8 września od 7.30 do 17.30. Msze św. w czasie adoracji o godz. 7.00 w starym kościele i o godz. 9.00 i 18.00 w nowym. Msze św. o godz. 9.00 i 18.00 z kazaniem rekolekcyjnym przygotowującym nas do odpustu i instalacji relikwii błogosławionego Stefana Wyszyńskiego. Adoracje z udziałem dzieci od 17.00 do 17.30. Próba dziewcząt sypiących kwiaty  na procesji we wtorek o godz. 17.30.

    Główna Msza św. z uroczystości odpustowej, dożynki oraz instalacja relikwii 8 września o godz. 18.00. Prosimy poszczególne osiedla i wspólnoty o przygotowanie darów ołtarza. Dary finansowe przeznaczone będą na pomoc ubogim.

    W przyszłą niedzielę 11 IX w g. 11.00 – 15.00 na placu kościelnym przy wieczerniku Parafialny „Festyn z Prymasem”. W programie m.in.: kiermasz ciast, potrawy z grilla, dania kuchni ukraińskiej, zabawy integracyjne, zajęcia plastyczne i muzyczne dla najmłodszych, konkurs wiedzy o Prymasie, gra terenowa, spotkania z przedstawicielami wspólnot parafialnych, kiermasz rękodzieła.

    Za tydzień będziemy gościli ks. Marka Jaśkowskiego misjonarza z Syberii, będzie głosił Słowo Boże. Po Mszach św. będziemy mogli wesprzeć jego pracę duszpasterską.

    Dnia 11.09.2022  będziemy gościć w naszej Parafii s. Jolantę Glapka z Fundacji Pasja Życia im. s. Józefy Menendez z Legionowa.  Fundacja zajmuje się profilaktyką uzależnień poprzez rozwój pasji wśród dzieci i młodzieży. Siostra opowie nam  o idei Centrum i po wszystkich mszach św. będzie sprzedawać książkę ”Wołanie o miłość‘’, która jest przeslaniem o dobroci i czułej Miłości  Serca Pana Jezusa  do każdego człowieka. Zachęcamy do wsparcia tej ważnej inicjatywy społecznej.

    W niedzielę 11 IX o g. 19.15 zapraszamy z Fundacją Ave na koncert MÓWIONO O NIM, ŻE PRZEGRAŁ... - 11 obrazów z życia św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego w 200. rocznicę urodzin. Św. Zygmunt był arcybiskupem Warszawy, założycielem Sióstr Rodziny Maryi, a jego relikwie znajdują się w naszym kościele. Wystąpią chór AVE oraz muzycy Filharmonii Narodowej oraz Polskiej Opery Królewskiej. Szczegóły na plakatach i ulotkach. 

    We wtorek 6 IX o 19.00 spotkanie PZC.

    Za tydzień w niedzielę taca na Seminarium.

    12 września po Mszy św. wieczornej spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

    Spotkania rodziców dzieci komunijnych lub opiekunów dzieci komunijnych w 2 grupach pierwsze spotkania:

niedziela 18 września g. 16.30 grupa I:  SP 110, Mentis i Nasza Szkoła, Inspiracja, STO;  

niedziela 25 września g. 16.30 grupa II: SP 257, 367;

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz