piątek, 11 listopada 2022

Ogłoszenia XXXIII niedziela zwykła 13.11.2022 r.

 

     Dziś mieliśmy gościć ks. Romana Kota proboszcza z parafii Matki Bożej Pompejańskiej na Tarchominie, niestety ks. wikariusz znalazł się w szpitalu, dlatego w imieniu ks. Romana i jego parafii serdecznie prosimy o wsparcie naszej sąsiedniej parafii darem na budowę kościoła w ramach zbiórki po Mszy św. Panie wolontariuszki rozprowadzają książeczki związane z ich parafią, jej charyzmatem jest modlitwa różańcowa. 

     Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w uroczyste przeżycie Święta Niepodległości. Dekorację kościoła i miejsca pamięci, przygotowanie liturgii. Szczególne podziękowanie p. Galinie, która przygotowała ciasto i ciepły posiłek dla uczestników wydarzenia.

     Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej jutro 14 listopada o godz. 1900. Na Mszy św. o godz. 18.00 wspomnimy zmarłych kapłanów i członków wspólnot z naszej parafii.

     Za tydzień ostatnia niedziela roku liturgicznego Uroczystość Chrystusa Króla, o godz. 16.30 Msza św. z udziałem dzieci komunijnych i ich  rodziców i opiekunów, ze szkół 257 i 367. Po Mszy św. zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Ukrainie.

     Również za tydzień po Mszy św. wieczornej spotkanie młodszej grupy młodzieży przygotowującej się do bierzmowania w kościele, a w salce przy wieczerniku wspólnoty Papieskiej.

    W zakrystii po Mszach św., w kancelarii, a także za pośrednictwem internetu można zgłaszać zmarłych do wypominek jednorazowych i rocznych. Wypominki roczne są czytane przed Mszami św. o godz. 700, 830 i 1130.  Msze gregoriańskie listopadowe są sprawowane w dni powszednie o godz. 18.00, a w niedzielę o 7.00 rano.

    Od adwentu planujemy rozpocząć wizytę duszpasterską.

    Jedna z rodzin goszczących mamę z Ukrainy z dwoma synami poszukuje domu gdzie mogłyby spędzić zimę, dotychczasowe miejsce pobytu nie jest przygotowane do mrozów. Informacje i kontakt telefoniczny w zakrystii.

    Pani Galina zaprasza dziś na specjały kuchni ukraińskiej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz