piątek, 2 czerwca 2023

Ogłoszenia 2023.06.04 Uroczystość Najświętszej Trójcy

  • ·       Dziś uroczystości Rocznicy I Komunii o godz. 10:00 SP 110, STO i Inspiracja, a o godz. 11:30 SP 367, Nasza Szkoła i Mentis.  Natomiast 11 czerwca  godz. 10:00  SP 257. Spowiedź przed rocznicą dla tej grupy dzieci w piątek od godz. 16.00.
  • Dziś Zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.
  • Dziś kończy się czas spowiedzi wielkanocnych.
  • We czwartek 8 czerwca obchodzimy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 18.00. Po Mszy św. o godz. 11.300 odbędzie się uroczysta procesja Eucharystyczna. Procesja przejdzie tradycyjnie ulicami: Klasyków, Krokwi, Pasieki, Dziatwy i z powrotem, Krokwi i Klasyków. Do udziału w procesji zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza dzieci komunijne i rocznicowe. Zapraszamy najmłodsze dziewczęta do sypania kwiatków, a starsze do niesienia poduszek i chorągwi. Próba dziewcząt sypiących kwiaty we wtorek o godz. 17.30.
  • Nabożeństwa czerwcowe do Najśw. Serca Pana Jezusa po Mszach św. wieczornych.
  • We wtorek 6 czerwca o 19.00 spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas.
  • Rodziny ukraińskie organizują pomoc dla starszych mieszkańców, inwalidów mieszkających na wsiach wokół Charkowa, gdzie  nie dociera pomoc charytatywna. Proszą nas o pomoc w zbiórce żywności trwałej i chemii domowej. Transport pomocowy w połowie czerwca. Dary składamy w przedsionku kościoła lub w wieczerniku po 16.00. Zbiórka do przyszłej niedzieli włącznie.
  • Mając na uwadze dobro duchowe wiernych diecezji warszawsko-praskiej, biskup Romuald Kamiński udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i od zachowania charakteru pokutnego dnia przypadającego w piątek, 9 czerwca 2023 roku. Z dyspensy mogą skorzystać diecezjanie oraz goście, którzy w tym dniu będą przebywali na terenie diecezji warszawsko-praskiej. Osoby, które dobrowolnie pragną skorzystać z dyspensy, zobowiązane są zrealizować czyn pokutny o charakterze duchowym lub materialnym, ofiarowany w intencji chorych, ubogich, cierpiących lub uchodźców.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz