sobota, 10 czerwca 2023

ogłoszenia 2023.06.11 X niedziela zwykła

 • W miniony piątek w godzinach nocnych odszedł do Pana nasz dawny proboszcz  ks. Prałat Mirosław Bielawski. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w naszm kościele parafialnym w następującym porządku: 
 • Trumna z ciałem zmarłego kapłana przybędzie do starego kościoła we wtorek o godz. 17.00.
 • Msza św. dla księży z dekanatu i tych co nie mogą uczestniczyć we Mszy św. w dniu pogrzebu we wtorek  godz. 19.30, modlitwy prywatne do godz. 22.00.
 • We środę o godz. 10.00 rozpoczną się modlitwy przy trumnie Zmarłego w nowym  kościele, zapraszam wspólnoty do odmawiania Tajemnic Różańcowych, a o godz. 11.30 Jutrznia żałobna.  Uroczysta Msza św. pogrzebowa o godz. 12.00. Uroczystościom przewodniczyć będzie ks. Biskup Romuald Kamiński. Ciało Zmarłego będzie pochowane na cmentarzu Bródnowskim w grobie rodzinnym.
 • W poniedziałek na godz. 19.00 i we wtorek na godz. 18.45 na modlitwę różańcową w intencji ks. Prałata.
 • Dziś uroczystości Rocznicy I Komunii o godz. 10:00  SP 257.
 • Trwa oktawa uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, po mszach wieczornych procesje eucharystyczne. Zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza dzieci komunijne i rocznicowe. We czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała z poświęceniem wianków Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. Wszystkim, którzy przyczynili się  do godnego przeżycia uroczystości Bożego Ciała z całego serca dziękujemy: siostrom Rodziny Maryi, Siostrom westiarkom, Wspólnotom parafialnym, państwu Murackim i sąsiadom z ul. Pasieki – za ustrojenie ołtarzy, chórowi Ave, służbie liturgicznej, dziewczętom sypiącym kwiatki i opiekunkom s. Serafitkom, niosącym baldachim i chorągwie: Bóg zapłać.
 • Nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszach o g. 18.00.
 • We wtorek Różaniec fatimski wraz z nabożeństwem czerwcowym około 18.45.
 • We środę o godz. 17.00 Msz św. dziękczynna z okazji 200-lecia istnienia Zakładów Farmaceutycznych Polfa Tarchomin.
 • W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. Można spożywać pokarmy mięsne.
 • W sobotę wspomnienie Najczystszego Serca Maryi.
 • Za tydzień zbiórka do puszek na utrzymanie parafii św. Augustyna w Sierra Leone.
 • Smutna wiadomość z Szamocina, została zdewastowana kapliczka na skrzyżowaniu ulic Szamocin i Płochocińskiej. Dziękuję za przywrócenie ładu, w najbliższym czasie z odbędą się tam modlitwy ekspiacyjne.
 • W następnym tygodniu kończy się rok szkolny i katechetyczny. Dzieci i młodzież zachęcamy do spowiedzi, przyjęcia komunii św., uczestniczenia we Mszy św. dziękczynnej. Msza św. we czwartek 22 czerwca o godz. 18.00.
 • W poniedziałek 19 czerwca spotkanie Parafialnej Rady duszpasterskiej o godz. 19.00.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz