sobota, 5 sierpnia 2023

Ogłoszenia 2023.08.06 Święto Przemienienia Pańskiego XVIII niedziela zwykła

·       Serdecznie witamy gości, którzy przebywają na terenie naszej parafii.  

·       Wszystkim udającym się na pielgrzymi szlak życzymy Bożego błogosławieństwa  i umocnienia życia duchowego.

·       Wyjeżdżającym na wakacje życzymy odpoczynku, bezpiecznych powrotów do domów. Niech będzie to czas prawdziwego odpoczynku i spotkania z Bogiem, w modlitwie, w Słowie Bożym, w sakramentach, w drugim człowieku i w przyrodzie.

·       W minionym tygodniu rozpoczęliśmy kolejne prace przy renowacji starego kościoła. Ten etap obejmuje: podlanie fundamentów stworzenie ławy fundamentowej, odgrzybienie i izolację fundamentów, odwodnienie wraz ze studzienkami zbiorczymi, a także remont frontowej elewacji kościoła.  Koszt prac zaplanowano na 420 tys. zł. Na powyższe prace otrzymaliśmy dotację od Stołecznego Konserwatora zabytków w wysokości 158 tys. zł. Bóg zapłać za ofiary przekazywane na remont starego kościoła. Proszę też o uwagę zwłaszcza na dzieci, by nie wchodziły na teren budowy.

·       W tygodniu przypadają  we wtorek wspomnienie św. Dominika, we środę święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy patronki Europy, we czwartek święto św. Wawrzyńca diakona i męczennika, w piątek wspomnienie św. Klary dziewicy. Zapraszamy do duchowego pielgrzymowania poprzez codzienny udział we Mszy św. i Komunii św. do 15 sierpnia.

·       W parafii mamy porządek wakacyjny. Msze św. w niedzielę o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 18.00 /nie ma Mszy św. o godz. 13.00/. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek, środę, czwartek po południu od godz. 16.00 do 17.30.  Do spowiedzi w tygodniu przychodzimy 15 minut przed Mszami św. o godz. 7.00 i 18.00.

·       Na czas remontu starego kościoła zawieszone są niedzielne adoracje Najświętszego Sakramentu.

 

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz