sobota, 26 sierpnia 2023

Ogłoszenia 2023.08.27 XXI niedziela zwykła

·       Dziś gościmy ks. Marka Lemiecha proboszcza parafii w Wielgolesie Brzezińskim, głosi Słowo Boże. Taca na budowę kościoła.

·       Dziś o 18.00 Msza św. za Ojczyznę.

·       W I piątek miesiąca wizyta u chorych od godz. 9.00. Ks. Jarosław uda się do chorych w najbliższą sobotę  od godz. 9.00. Spowiedź o godz. 7.00 i od 16.00 po południu. Msze św. o godz. 7.00, 16.30 i 18.00.

·       I sobota miesiąca, Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 16.00 w starym kościele i następnie nabożeństwo różańcowe.

·       W minionym tygodniu odbyło się malowanie wnętrza nowego kościoła, przedsionków i  jednej z klatek schodowych. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w sprzątaniu kościoła, posadzek, witraży, obrazów i drogi krzyżowej i zawieszeniu kinkietów. Wszystko odbyło się bardzo sprawnie.

·       W sierpniu rozpoczęliśmy się kolejne prace przy renowacji starego kościoła. Ten etap obejmuje: podlanie fundamentów stworzenie ławy fundamentowej, odgrzybienie i izolację fundamentów, odwodnienie wraz ze studzienkami zbiorczymi, a także remont frontowej elewacji kościoła.  Koszt prac zaplanowano na 420 tys. zł. Na powyższe prace otrzymaliśmy dotację od Stołecznego Konserwatora zabytków w wysokości 158 tys. zł. Bóg zapłać za ofiary przekazywane na remont starego kościoła. Proszę też o  niewchodzenie na teren budowy, szczególną uwagę proszę zwrócić na najmłodszych, ponieważ wykopy mają ponad metr głębokości. Teren na którym stoi kościół to bardzo sypkie piaski.

·       W parafii mamy jeszcze porządek wakacyjny. Od przyszłej niedzieli wracamy do zwyczajnego porządku. W niedzielę wraca Msza św. o godz. 13.00.

·       Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu w poniedziałek, środę, czwartek po południu od godz. 16.00 do 17.30.  Do spowiedzi w tygodniu przychodzimy 15 minut przed Mszami św. o godz. 7.00 i 18.00.

·       8 września będziemy przeżywali uroczystość odpustową w naszej parafii. Jak co roku uroczystość poprzedzi nabożeństwo 40-godzinne, zapraszamy do przygotowania darów ołtarza wspólnoty i mieszkańców osiedli. Dary pieniężne przeznaczone będą na remonty starego i nowego kościoła.  

·       10 września w Markowej odbędzie się niezwykła beatyfikacja całej rodziny Ulmów. Dla owocnego przeżycia tego wydarzenia w kościele polskim, zapraszamy od 1 września na nowennę przygotowującą do beatyfikacji. Codziennie na Mszy św. wieczornej będziemy mogli wziąć udział w tej nowennie.

·       Wspólnoty Domowego Kościoła naszej parafii zapraszają na piknik, który odbędzie się w przyszłą niedzielę 3 września. O godz. 11.30 Msza św. w naszym kościele, a od g. 12.30 spotkanie na terenie ogrodu Sióstr Rodziny Maryi ul. Klasyków 52/54. Zapraszamy wszystkich chętnych do poznania charyzmatu tej wspólnoty.

·       Również Dom Opieki Dąbrówka, zaprasza na dzień otwarty 3 września w godz. 10.30- 14.00. Dom opieki znajduje się na ul. Czeremchowej 40F, pod lasem. Więcej informacji na plakacie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz