sobota, 7 października 2023

Ogłoszenia 2023.10.08 XXVII niedziela zwykła

 

    Zapowiedź I przed święceniami diakonatu:   W najbliższym czasie nasz parafianin Przemysław Dagis ma przyjąć święcenia diakonatu, zgodnie z  Kodeksem Prawa Kanonicznego zwracamy się do parafian z tą radosną informacją. Prosimy o modlitwę w intencji Przemysława, gdyby ktoś znał przeszkody do jego święceń niech powiadomi duszpasterzy naszej parafii.

  

    Dziś  taca przeznaczona na cele remontowe: ratunkowe przy starym kościele i spłata malowania nowego kościoła.

    Dziś gościmy alumnów z Misyjnego Seminarium Duchownego Redemptoris Mater wraz z księdzem prefektem.  Po Mszy św. będziemy mogli wspomóc działalność tego seminarium. Zapraszamy na katechezy dla dorosłych i młodzieży. Spotkania odbywają się dwa razy w tygodniu w poniedziałki i czwartki o godz. 20.00 w nowej sali św. Józefa.

    We wtorek przypada liturgiczne wspomnienie błog. Matki Angeli Truszkowskiej założycielki sióstr Felicjanek. Na Mszy św. wieczornej razem z siostrami felicjankami uczcimy ich Założycielkę, prosząc o nowe powołania do życia zakonnego.

    Również we wtorek o 19.30 w kościele odbędzie się spotkanie pielgrzymów udających się do Izraela i Jordanii z pracownikami biura podróży.

    We wtorek 10 października spotkanie katechetów o 19.15. 

    We środę o 19.00 spotkanie rodziców i opiekunów dzieci komunijnych. Zapraszamy na różaniec i katechezę.

    W piątek o godz. 17.00 zapraszamy na pierwsze spotkanie Dzieci Bożych. Zapraszamy dzieci ze szkół podstawowych wraz z rodzicami.

    W piątek 13 X po Mszy św. wieczornej Różaniec fatimski.

    Październik, miesiąc modlitwy różańcowej o pokój i za rodziny. Nabożeństwa Różańcowe po Mszach św. w wieczornych. Różańce z dziećmi we wtorek, środę i czwartek od godz. 17.15.

    Przygotowanie do Sakramentu małżeństwa  w kolejne piątki po Mszy św. o godz. 19.00. Cały cykl przygotowań obejmuje 10 spotkań, a także 3 spotkania w poradni małżeńskiej.

    Młodzież z klas VIII i I szkoły średniej uczęszczająca na katechezę, może zapisać się do nowej grupy przygotowującej się do sakramentu bierzmowania do ks. Jana;

    Za tydzień Niedziela Papieska. Zbiórka do puszek na fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Będzie z nami miasteczko rodzinne z pamiątkami papieskimi.

    W poniedziałek 16 X o 19.15 spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz