piątek, 13 października 2023

Ogłoszenia XXVIII niedziela zwykła 15.10.2023 r.


 •   Zapowiedź II: W najbliższym czasie nasz parafianin Przemysław Dagis ma przyjąć święcenia diakonatu, zgodnie z  Kodeksem Prawa Kanonicznego zwracamy się do parafian z tą radosną informacją. Prosimy o modlitwę w intencji Przemysława, gdyby ktoś znał przeszkody do jego święceń niech powiadomi duszpasterzy naszej parafii.
 •  Dziś Niedziela Papieska. W tym roku Dzień Papieski obchodzony będzie pod hasłem „Św. Jan Paweł II Cywilizacja życia”. Słowa te nawiązują do encykliki św. Jana Pawła II - „Evangelium vitae” (Ewangelia życia) o wartości i nienaruszalności ludzkiego życia. Określeniem „cywilizacja życia” Jan Paweł II często posługiwał się w przemówieniach oraz podczas spotkań z przedstawicielami nauki, medycyny czy z politykami. Dlatego też nigdy nie posługiwał się pojęciem „embrion”. Zawsze mówił o „człowieku w fazie embrionalnej. Według papieża życie jest godne szacunku i zasługuje na ochronę, bo jest darem Boga. My sobie sami życia nie dajemy, nie mamy więc żadnych kompetencji do tego, by tym życiem dysponować i je odbierać.
 • Zbiórka do puszek na fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Jest z nami miasteczko rodzinne z pamiątkami papieskimi. Dziś polecamy w modlitwie sprawę wyborów posłów i senatorów Rzeczypospolitej Polskiej.
 •  W poniedziałek 16 X przypada 45 rocznica wyboru papieża św. Jana Pawła II. O 19.30 spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
 •  We środę o 19.00 święto św. Łukasza Ewangelisty patrona służby zdrowia.
 •  W piątek o godz. 17.00 zapraszamy dzieci ze szkół podstawowych do klasy VI włącznie na spotkanie Oazy Dzieci Bożych.
 • W sobotę o godz. 10.00 próba scholi dziecięcej Totus Tuus zapraszamy dzieci ze wszystkich szkół.
 •  Spotkanie grupy starszej do bierzmowania w sobotę 21 października o godz. 16.30.
 •  Październik, miesiąc modlitwy różańcowej o pokój i za rodziny. Nabożeństwa Różańcowe po Mszach św. w wieczornych. Różańce z dziećmi we wtorek, środę i czwartek od godz. 17.15.
 •  Przygotowanie do Sakramentu małżeństwa  w kolejne piątki po Mszy św. o godz. 19.00.
 •  Za tydzień niedziela misyjna taca na misje, a także niedziela liczenia wiernych.
 •  W zakrystii i w kancelarii przyjmujemy na wypominki jednorazowe i roczne za zmarłych z naszych rodzin, a także na Mszę gregoriańską listopadową zbiorową za zmarłych. Możemy również zgłaszać chorych mailowo, ofiarę przesyłamy na konto parafialne z odpowiednim opisem.
 •  Zespół Misja Travel skierował do uczestników planowanej pielgrzymki do Ziemi Świętej i Jordanii następującej treści: Szanowni Państwo, w związku z sytuacją na Bliskim Wschodzie proponujemy Państwu alternatywne pielgrzymki:
 • ·        Jordania 8 dni w cenie 4899 zł + 240 USD dniach 19-26.11.2023
 • ·        Turcja 8 dni w cenie 5299 zł + 290 USD w dniach 19-26.11.2023
 • Prosimy o zapoznanie się z programami i odpowiedź mailową czy są Państwo zainteresowani zmianą programu. Jeżeli nie, prosimy również o przesłanie mailowo takiej informacji, a w ciągu kilku dni prześlemy Państwu instrukcję jak należy ubiegać się o zwrot wpłaconych środków przez Turystyczny Fundusz Pomocowy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz