sobota, 4 maja 2024

Ogłoszenia 2024.05.05 VI Niedziela Wielkanocna

·       Dziś taca na nasze Diecezjalne Seminarium Duchowne.

·       Jutro 6 maja przypada Święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba.

·       W poniedziałek (6V) po Mszy Św. o g.18 Wspólnota Rodzin zaprasza na prezentację "Muzyczny Ogród Marii Panny", czyli kult Matki Bożej na przestrzeni wieków.

·       Na ręce ks. Proboszcza nasza wspólnota parafialna otrzymała zaproszenie od ks. Diakona Przemysława Dagisa na święcenia kapłańskie 1 czerwca br. na godz. 10.00 w bazylice katedralnej św. Michała Archanioła i Floriana Męczennika, a także na Mszę św. prymicyjną, którą odprawi w naszej parafii 2 czerwca o godz. 13.00.

·       We wtorek spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas  o godz. 19.00.

·       We środę 8 maja obchodzimy uroczystość świętego Stanisława biskupa i Męczennika Głównego Patrona Polski.

·       Adoracja Najświętszego Sakramentu w najbliższy czwartek od godz. 7.30 do 16.15.

·       W piątek rozpoczyna się Nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego, modlitwy nowennowe połączone z nabożeństwem majowym po wieczornej Mszy św. Wspólnoty Domowego Kościoła po nabożeństwie majowym zapraszają do wspólnej modlitwy z rozważaniem Pisma św. i dzieleniem się po nabożeństwie.

·       W sobotę uroczystość Najświętszej Maryi Panny Łaskawej, Głównej Patronki Stolicy.

·       Za tydzień w niedzielę przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

·       Za tydzień w niedzielę 12 V po wieczornej Mszy św. spotkanie kandydatów przygotowujących się do Sakramentu bierzmowania.

·       Zachęcamy do wspólnej modlitwy w kościele, a także przy krzyżach i kapliczkach rozsianych w różnych miejscach parafii.

·       Majowa wizyta z posługą sakramentalną u chorych w piątek 9 maja od godz. 9:00.

·       W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna w poniedziałek, wtorek, środę i czwartek w godz. 7.30-8.00 i 16.00-17.30.

·       W maju będą kontynuowane prace ratunkowe i restauracyjne przy starym kościele. Bóg zapłać za składane ofiary na ten cel.

·       Uroczystości I Komunii rozpoczną w sobotę 11 maja o godz. 12.00 -  Nasza Szkoła + Inspiracja i Mentis, w niedzielę 12 maja o godz. 11.30 SP 110, następnie w sobotę 17 maja o godz. 12.00 SP  257, w sobotę 25 maja o godz. 12.00 SP STO i w niedzielę 26 maja o 11.30 SP 367.

·       Spowiedź dla dzieci komunijnych i ich rodziców w piątek od godz. 16.00.