sobota, 27 kwietnia 2024

Ogłoszenia 2024.04.28 V Niedziela Wielkanocna

·       Dziś po Mszy św. wieczornej modlitwa za wstawiennictwem błog. Stefana Wyszyńskiego, a o godz. 19.30 Msza św. za Ojczyznę.

·       Jutro 29 kwietnia przypada Święto św. Katarzyny Sieneńskiej dziewicy i doktor Kościoła, Patronki Europy.

·       We środę rozpoczyna się miesiąc maj. Nabożeństwa majowe w kościele po Mszach św.  wieczornych. Zachęcamy do wspólnej modlitwy w kościele, a także przy krzyżach i kapliczkach rozsianych w różnych miejscach parafii.

·      W tym tygodniu przypadają pierwsze dni miesiąca I czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od. 7.30 do 20.00.

·       Trzeciego Maja w piątek obchodzimy święto Najświętszej Maryi panny Królowej Polski. Msze Święte o godz. 7:00, 8.30, 10.00, 11.30 i 18:00. Można spożywać pokarmy mięsne.

·       Jest to również pierwszy piątek miesiąca spowiedź podczas Mszy Świętych. Wizyta z posługą sakramentalną u chorych 9 maja od godz. 9:00. W tym dniu kancelaria parafialna nie będzie czynna.

·       W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 16:00 Msza Święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi, a po niej różaniec. Sobota 4 maja to dzień św. Floriana Patrona naszej diecezji.

·       Miesiąc maj to miesiąc Matki Bożej, przystrójmy krzyże i kapliczki, zachęcamy do wspólnej modlitwy w kościele po Mszach św. wieczornych, a także przy kapliczkach.

·       W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna w poniedziałek, wtorek i czwartek.

·       W minionym tygodniu rozpoczęliśmy kolejny etap prac ratunkowych i restauracyjnych starego kościoła. Tym razem podlewamy fundamenty w prezbiterium, a także odnawiamy zewnętrzny wygląd ścian kościoła, a także sklepienie nad główną nawą. Bóg zapłać za składane ofiary na ten cel.

·       Za tydzień taca na nasze diecezjalne Seminarium Duchowne.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz