sobota, 25 maja 2024

Ogłoszenia 2024.05.26 Uroczystość Najświętszej Trójcy

Ogłoszenia 2024.05.26     Uroczystość Najświętszej Trójcy  

 

 • ·       Dziś kończy się czas spowiedzi wielkanocnych.
 • ·       Dziś uroczystości Rocznicy I Komunii o godz. 10:00 SP 257, a o godz. 11:30 I Komunia uczniów ze SP 367. Biały tydzień dzieci komunijnych ze Szkoły nr STO 2 i SP 367 od poniedziałku do środy włącznie o godz. 18.00.
 • ·       We czwartek 30 czerwca obchodzimy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 18.00. Po Mszy św. o godz. 11.300 odbędzie się uroczysta procesja Eucharystyczna. Procesja przejdzie tradycyjnie ulicami: Klasyków, Krokwi, Pasieki, Dziatwy i z powrotem, Krokwi i Klasyków. Do udziału w procesji zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza dzieci komunijne i rocznicowe. Zapraszamy najmłodsze dziewczęta do sypania kwiatków, a starsze do niesienia poduszek i chorągwi. Próba dziewcząt sypiących kwiaty we wtorek 28 maja o godz. 17.30.
 • ·       W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna w poniedziałek, wtorek, środę i piątek w godz. 7.30-8.00 i 16.00-17.30.
 • ·       W pierwszą sobotę czerwca Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 16.00, następnie nabożeństwo różańcowe.
 • ·       Nabożeństwa czerwcowe do Serca Pana Jezusa po Mszach św. wieczornych.
 • ·       Mając na uwadze dobro duchowe wiernych diecezji warszawsko-praskiej, biskup Romuald Kamiński udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i od zachowania charakteru pokutnego dnia przypadającego w piątek, 31 maja 2024 r. Z dyspensy mogą skorzystać diecezjanie oraz goście, którzy w tym dniu będą przebywali na terenie diecezji warszawsko-praskiej. Osoby, które dobrowolnie pragną skorzystać z dyspensy, zobowiązane są zrealizować czyn pokutny o charakterze duchowym lub materialnym, ofiarowany w intencji chorych, ubogich, cierpiących lub uchodźców.   
 • ·       Ks. Biskup Ordynariusz zaprasza na święcenia kapłańskie 1 czerwca br. na godz. 10.00, których udzieli w Bazylice Katedralnej św. Michała Archanioła i Floriana Męczennika, wśród nowo wyświęconych będzie ks. Diakon Przemysław Dagis nasz parafianin. Zaprasza on na Mszę św. prymicyjną, którą odprawi w naszej parafii 2 czerwca o godz. 13.00.
 • ·       W Słowacji firma budująca organy Dielna Bies przygotowała projekt nowych organów dla naszej parafii. Możemy obejrzeć wizualizację zewnętrznego wizerunku organów.
 • ·       Dnia 2 czerwca 2024 roku w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie, na Wilanowie, będzie obchodzony Dzień Dziękczynienia, z tej racji odbędzie się po Mszach św. zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.
 • ·       Z dniem 20 maja ustała kadencja Rady duszpasterskiej. W ramach prac synodalnych ks. Biskup podpisał statuty Rady duszpasterskiej i Rady Ekonomicznej obowiązujące w naszej diecezji, mają one powstać do końca września br.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz