sobota, 3 września 2016

ogłoszenia 2016.09.04 XXIII niedziela zwykła

  • Dziś w Rzymie odbędzie się kanonizacja św. Matki Teresy z Kalkuty.
  • Dziś na Mszy św. o godz. 10.00 poświęcenie pomocy szkolnych dla najmłodszych dzieci rozpoczynających rok szkolny.
  • Dziś po Mszach św. zbiórka do puszek na Katolicki Ośrodek Adopcyjny.
  • Dziś dodatkowa Msza św. o godz. 16.00. 
  • Dziś też w Parku Henrykowskim od godz. 10.00 do 19.00 odbywa się Parafialny Piknik Rodzinny Odpustowo- Dożynkowy. Zachęcamy do wzięcia udziału w pikniku. Przygotowano wiele atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Dochód z pikniku przeznaczony jest na działalność charytatywną w naszej parafii. W godz. 14.00 - 17.00 autorzy książek Grzegorz Łęcicki i Anna Pyska będą podpisywali książki. W programie m. innymi gry, konkursy sportowe, wystawienia bajek przez wolontariuszy.
  • We wtorek 6 września rozpoczynamy adorację Najświętszego Sakramentu.Adoracja odbywa się w starym kościele od 7.30 i trwa do godz. 20.00 we wtorek i środę, a w odpust do Mszy wieczornejMsze w wtorek, środę i czwartek 7.00, 9.00 i 18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  • Nasza doroczna Uroczystość Odpustowa wypada we czwartek 8 września. Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Uroczysta suma połączona z dożynkami dzielnicy Białołęka z udziałem gospodarzy dzielnicy i zaproszonych gości we czwartek o godz. 18.00.
  • Zapraszamy poszczególne osiedla oraz wspólnoty do przygotowania darów ołtarza na uroczystości odpustowe i dożynkowe w naszej Parafii.
  • Za tydzień taca na nasze Seminarium Duchowne.
  • Spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas we wtorek 6 września o godz. 19.00.
  • Pierwsze powakacyjne spotkanie kandydatów do Bierzmowania z grupy starszej będzie w niedzielę, 11 września o godz. 16.30. Obecność obowiązkowa.
  • Młodzież z III klas gimnazjalnych lub liceum pragnąca przygotować się i przyjąć Sakrament Bierzmowania w naszej parafii proszona jest o zgłaszanie się do Ks. Jana. Zapisy po Mszach św. w zakrystii lub w poniedziałki i wtorki w kancelarii parafialnej.
  • Msze formacyjne dla dzieci komunijnych i ich rodziców na Mszy św. o godz. 10.00 w każdą niedzielę. Spotkanie z rodzicami dzieci komunijnych w poniedziałek 12 września o godz. o godz. 18.00.
  • Za tydzień na Mszach św. o g. 10.00, 11.30 i 13.00 będziemy gościli siostry Franciszkanki Rodziny Maryi, które przybliżą nam postać św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego. Jest on założycielem zgromadzenia sióstr jego relikwie zostały podarowane naszej parafii.
  • Zapraszamy młodzież i dorosłych do śpiewania w chórze parafialnym. Próby odbywają się w piątki o g. 19.15. Informacje szczegółowe u p. organisty.
  • Spotkanie Wspólnoty Biblijnej we czwartek 15 września o godz. 19.00.
  • Zmarł pan Ryszard Piasek szef firmy budowlanej, która budowała nowy kościół. Msza pogrzebowa odbędzie się w parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Pruszkowie pl. Stefana Kard. Wyszyńskiego 1 we środę o godz. 12.00.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz