piątek, 4 listopada 2016

ogłoszenia 2016.11.06 XXXII niedziela zwykła

  • Dziś ks. proboszcz z Nadmy głosi kazania i zbiera ofiary na budowę kościoła.
  • W zakrystii po Mszach św. i w kancelarii można zgłaszać zmarłych do wypominek jednorazowych i rocznych. Wypominki roczne są czytane przed Mszami św. o godz. 7.00, 8.30 i 11.30.
  • We środę święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.
  • W piątek obchodzimy Święto Niepodległości. Msze św. o 7.00, 18.00. Uroczyste obchody wraz z Radą i Zarządem Dzielnicy Białołęka na Mszy św. o godz. 18.00. Po Mszy św. koncert i apel poległych. W tym dniu ks. biskup Ordynariusz udziela dyspensy: można spożywać pokarmy mięsne.
  • Wspólnota Rodzin zaprasza na spotkanie jutro o g. 19.00. Temat spotkania "Przesłanie Fatimy - poznajmy prośby Matki Bożej". Zaproszenie kierujemy przede wszystkim do wszystkich, którzy wypełnili ankietę na temat oczekiwanych działań wspólnoty, gdyż w części organizacyjnej pragniemy wspólnie wypracować program, zarówno doraźny jak i długofalowy.
  • We wtorek 8 listopada o 19.00 spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas.
  • Spotkanie rodziców dzieci komunijnych we środę 9 listopada o godz. 19.00.
  • Za tydzień 13 listopada na Mszach św. o godz. 10.00 uczniowie klas III SP 257 i 110, a na 11.30 z pozostałych szkół (Mentis, Nasza Szkoła , STO, Inspiracja) otrzymają książeczki komunijne.
  • W związku z aktem Uznania Jezusa Chrystusa Królem Polski, który ma się dokonać w niedzielę 20 listopada na wszystkich Mszach św. O d najbliższego piątku na Mszach św. wieczornych rozpoczynamy nowennę przed tym wydarzeniem. Modlitwy nowennowe mają nas przygotować do tego wydarzenia.
  • Za tydzień zbiórka do puszek z okazji dnia solidarności z Kościołem prześladowanym.
  • Zapraszamy wszystkie rodziny z dziećmi ze szkół podstawowych do wzięcia udziału w konkursie szopek rodzinnych. Konkurs pod patronatem ks. proboszcza i katechetów. Szopki przynosimy do kościoła do końca rekolekcji adwentowych. Rozstrzygnięcie konkursu w 4 niedzielę adwentu na Mszy o godz. 10.00. najpiękniejsze szopki będą wystawione i nagrodzone.
  • Z inicjatywy państwa Tytz został odnowiony krzyż wzniesiony w lesie na Białołęce 6 sierpnia 1935 r. Krzyż został odrestaurowany, wzmocniony i ustawiony w nowym miejscu na rogu posesji Sióstr Rodziny Maryi przy zbiegu ulic Bohaterów i Ołówkowej. Uroczyste poświęcenie w nowym miejscu krzyża zaplanowano na 19 listopada godz. 10.00. Wszystkich pragnących włączyć się w to dzieło zapraszamy na Mszę św. z poświęceniem i prosimy o finansowe wsparcie wykonanych prac. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz