sobota, 12 listopada 2016

ogłoszenia 2016.11.13 XXXIII niedziela zwykła

  • Młodzież ze Wspólnoty Światło-Życie dziękuje Wspólnocie Różańcowej i Caritasowi za upieczenie ciast na bal Wszystkich świętych. Dziękujemy.
  • Dziś po Mszach św. zbiórka do puszek z okazji dnia solidarności z Kościołem prześladowanym.
  • Dziś na Mszach św. o g. 10.00 uczniowie klas III SP 257 i 110, a o 11.30 z pozostałych szkół (Mentis, Nasza Szkoła , STO, Inspiracja) otrzymują książeczki komunijne.
  • Dziś o g. 16.30 spotkanie kandydatów do bierzmowania grupy starszej. Za tydzień w niedzielę 20 listopada o 16.30 spotkanie grupy młodszej. Obecność obowiązkowa.
  • Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana dokona w Krakowie Łagiewnikach 19 listopada, a w niedzielę 20 listopada na wszystkich Mszach św. w naszej parafii. Do tego aktu przygotowujemy się poprzez modlitwy nowennowe odmawiane na Mszach św. wieczornych, a dziś na Każdej Mszy św. Ministranci rozdają obrazki z modlitwą do Chrystusa Króla do odmawiana w domu.
  • Zapraszamy wszystkie rodziny z dziećmi ze szkół podstawowych do wzięcia udziału w konkursie szopek rodzinnych. Konkurs pod patronatem ks. proboszcza i katechetów. Szopki przynosimy do kościoła do końca rekolekcji adwentowych. Rozstrzygnięcie konkursu w 4 niedzielę adwentu na Mszy o godz. 10.00 najpiękniejsze szopki będą wystawione i nagrodzone.
  • Z okazji wspomnienia św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej, w przyszłą niedzielę 20-listopada nasz chór parafialny AVE będzie śpiewał na Mszach św. o g. 8.30, 11.30 i 13.00 zapraszając do wspólnoty.
  • W niedzielę 20 listopada o godz. 19.00 w Wieczerniku odbędzie się spotkanie po pielgrzymce do Fatimy. Mile widziane (oczywiście obok uczestników) zdjęcia i filmy z wyjazdu, a także drobne przekąski lub ciasta do kawy/herbaty.
  • W sobotę 19 listopada o g. 10.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. i odbędzie się poświęcenie Krzyża, wzniesionego w 1935 r. w lesie białołęckim, odrestaurowa-nego po zniszczeniach i ustawionego w nowym miejscu - u zbiegu ulic Bohaterów i Ołówkowej. Zapraszamy na to ważne dla całej Wspólnoty Parafialnej wydarzenie (w kończącym się Roku Miłosierdzia oraz 1050 rocznicy Chrztu Polski, w dniu przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana) wszystkie wspólnoty parafialne, rodziny i wszystkich parafian. Msza św. po akcie poświęcenia będzie sprawowana w zależności od pogody przy krzyżu lub w kaplicy sióstr Rodziny Maryi na ul. Ołówkowej.
  • W dniach 28 kwietnia - 3 maja 2017 r. organizujemy pielgrzymkę parafialną na Litwę i Łotwę. W programie m. in..: Wilno, Kowno, Troki, sanktuarium Matki Bożej w Szydłowie, Góra Krzyży w Szawlach oraz Ryga. Koszt 1530 zł. (bez dodatkowych opłat). Zapisy z wpłatą zaliczki w kancelarii parafialnej. Serdecznie zapraszamy!
  • Ministranci zapraszają w niedzielę 20 listopada od 9 do 15 do kawiarenki św. Stanisława Kostki na pyszne, domowe ciasto oraz gorącą kawę i herbatę.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz