piątek, 10 marca 2017

ogłoszenia 2017.03.12 II niedziela Wielkiego Postu

• Dziś odbędzie się zbiórka do puszek na dzieło misyjne Ad gentes, które wspiera misjonarzy w prowadzeniu prowadzeniu szkół, szpitali, w zapewnieniu wody dla ludności.
    • Dziękujemy za obfite ofiary na pomoc Rodzinom w Syrii objęliśmy opieką dwie rodziny przez najbliższe pół roku.
    • Dziś o 15.30 spotkanie kandydatów do Bierzmowania z grupy młodszej. Za tydzień spotkanie grupy starszej.
    • Spotkanie przed pielgrzymką na Litwę w Wieczerniku we wtorek 14 marca o g. 1900.
    • Spotkanie rodziców dzieci komunijnych we środę 15 marca g. 1900.
    • W piątki w okresie Wielkiego Postu sprawowane są Drogi Krzyżowe - dla dzieci o 1600, dla wszystkich o 1700, a o 1900 prowadzona przez młodzież.
    • Rekolekcje Wielkopostne dla ogółu parafian od V niedzieli Wielkiego Postu 2 kwietnia. Rekolekcje szkolne 27 marca – 31 marca szkoły podstawowe, 3-5 kwietnia rekolekcje dla uczniów gimnazjów.
    • W niedziele zapraszamy na Gorzkie Żale o 17.00.
    • Zachęcamy najmłodszych parafian do udziału w akcji Skarbonka Wielkopostna. Skarbonki leżą na stoliku przy wyjściu z kościoła, przynosimy je z powrotem do niedzieli palmowej.
    • Serdecznie zapraszamy do udziału w pielgrzymce do Chorwacji oraz Bośni i Hercegowiny 16-24 września 2017 (9 dni). W programie nawiedzenie sanktuariów w Marija Bistrica, Medjugorje, zwiedzanie m. in. Zagrzebia, Zadaru, Splitu. Koszt 980 zł + 310 EURO. Wpłaty i zapisy w zakrystii.
    • Urząd Dzielnicy oraz Fundacja AVE zapraszają na białołęckiego obchody ku czci Żołnierzy Niezłomnych. W niedzielę 19 marca o godzinie 1900 w Wieczerniku odbędzie się koncert "Opowieść mojego życia", dedykowany pamięci majora Mariana Kozłowskiego, Żołnierza Wyklętego, który był mieszkańcem naszej Parafii i spoczywa na Cmentarzu w Tarchominie. Wystąpią: chór AVE, męski chór OKTAWIAN, aktorzy scen warszawskich oraz historyk Robert Radzik.