sobota, 18 marca 2017

ogłoszenia 2017.03.19 III niedziela Wielkiego Postu

  • Dziś przypada 12 rocznica święceń biskupich Pasterza Diecezji ks. abpa Henryka Hosera.
  • Dziś o 15.30 spotkanie kandydatów do Bierzmowania z grupy starszej. Za tydzień spotkanie grupy młodszej.
  • W piątki w okresie Wielkiego Postu sprawowane są Drogi Krzyżowe - dla dzieci o 1600, dla wszystkich o 1700, a o 1900 prowadzona przez młodzież. Gorzkie Żale w niedziele o 17.00.
  • Rekolekcje Wielkopostne dla ogółu parafian od V niedzieli Wielkiego Postu 2-5 kwietnia. Rekolekcje szkolne 27 – 31 marca szkoły podstawowe, 3-5 kwietnia gimnazja.
  • Ojciec św. Franciszek zaprasza nas do adoracji Najświętszego Sakramentu i do spowiedzi. Nazwał to 24 godziny dla Pana. Modlitwa rozpocznie się w najbliższy piątek 24 marca o 1500 i będzie trwała bez przerwy do 1530 w sobotę 25 marca. Msze św. w piątek o godz. 1800, a w sobotę o 700, 900. Czuwanie zakończy się w sobotę o godz. 1500. Do tego całodobowego czuwania zapraszamy wszystkich parafian. Spowiedź w piątek od 1500 do 2100 i w sobotę od 700 do 930 i od 1400-1500. Dzieci zapraszamy w piątek na drogę krzyżową i w sobotę o 1100.
  • Jutro przeniesiona z niedzieli Uroczystość św. Józefa Oblubieńca. Msze św. o 700 i 1800.
  • 25 marca w sobotę przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, to dzień świętości życia. Rozpoczynamy Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, Msze św. 700, 900, 1630. W tym dniu przypada też XXV rocznica erygowania Diecezji warszawsko-praskiej. Uroczystości w katedrze o godz. 1100.
  • Za tydzień w niedzielę o godz. 1930 Msza za Ojczyznę. Zapraszamy.
  • Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej w poniedziałek 27 marca o godz. 1900.
  • Spotkanie rodziców dzieci obchodzących w tym roku rocznicę I Komunii odbędzie we środę 29 marca o godz. 1900. Rodziców prosimy by zainteresowali się spowiedzią dzieci w czasie rekolekcji i pomagali im w uczestniczeniu w coniedzielnej Eucharystii.
  • Zbiórka żywności i artykułów gospodarstwa domowego dla rodzin wielodzietnych i ubogich od niedzieli 26 marca do końca rekolekcji 5 kwietnia.
  • Nasz Parafialny Zespół Caritas będzie rozprowadzał od przyszłej niedzieli  po Mszach św. paschaliki i świece miłosierdzia, które zasilają Fundusz Pomocy Caritas Diecezjalnej.
  • Zachęcamy najmłodszych parafian do udziału w akcji Skarbonka Miłosierdzia. Skarbonki leżą na stoliku przy wyjściu z kościoła, przynosimy je z powrotem do niedzieli palmowej.
  • Serdecznie zapraszamy do udziału w pielgrzymce do Chorwacji oraz Bośni i Hercegowiny 16-24 września 2017 (9 dni). W programie nawiedzenie sanktuariów w Marija Bistrica, Medjugorje, zwiedzanie m. in. Zagrzebia, Zadaru, Splitu. Koszt 980 zł + 310 EURO. Wpłaty i zapisy w zakrystii.
  • Ministranci zaprasza na domowe wypieki oraz kawę i herbatę do kawiarenki św. Stanisława Kostki w salce obok Wieczernika w godz. 900-1500. Dochód zostanie przeznaczony na dofinansowanie pielgrzymki wakacyjnej ubogiej młodzieży.
  • Dziś o godzinie 1900 w Wieczerniku odbędzie się koncert "Opowieść mojego życia", dedykowany pamięci majora Mariana Kozłowskiego, Żołnierza Wyklętego, który był mieszkańcem naszej Parafii i spoczywa na Cmentarzu w Tarchominie. Wystąpią: chór AVE, męski chór OKTAWIAN, aktorzy scen warszawskich oraz historyk Robert Radzik.  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz