sobota, 4 marca 2017

ogłoszenia 2017.03.05 I niedziela Wielkiego Postu

• Zapraszamy do wzięcia udziału w Akcji Rodzina Rodzinie. Jest to akcja pomocy rodzinom w Syrii. Dziś po każdej Mszy św. odbędzie się zbiórka na ten cel, włączymy się w to dzieło jako wspólnota parafialna.
      • Zachęcamy najmłodszych parafian do udziału w akcji Skarbonka Wielkopostna. Skarbonki leżą na stoliku przy wyjściu z kościoła, przynosimy je z powrotem do niedzieli palmowej.
      • Dziś o 1530 spotkanie kandydatów do Bierzmowania z grupy starszej. Za tydzień spotkanie grupy młodszej o godz. 1530.
      • Wspólnota Rodzin zaprasza na projekcję filmu „Czy naprawdę wierzysz?” , w poniedziałek, 6 marca, o godzinie 1900, w Wieczerniku. Wymieniony film, to dzieło warte obejrzenia i polecenia znajomym. Po projekcji filmu odbędzie się kolejne spotkanie Wspólnoty Rodzin. Temat przewodni spotkania: „Przesłanie na Wielki Post w świetle objawień fatimskich”.
      • We wtorek o g. 1900 spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas.
      • W sobotę 11 marca o godz 600 wyjeżdżamy spod kościoła na pielgrzymkę do Częstochowy. Zapraszamy wszystkich są jeszcze wolne miejsca na drugi autokar.
      • Spotkanie przed pielgrzymką na Litwę w Wieczerniku we wtorek 14 marca o godz. 1900.
      • Spotkanie rodziców dzieci komunijnych 15 marca g. 19.00.
      • W piątki w okresie Wielkiego Postu sprawowane są Drogi Krzyżowe - dla dzieci o godzinie 1600, dla wszystkich o godzinie 1700, o 1900 droga krzyżowa prowadzona przez młodzież.
      • Rekolekcje Wielkopostne dla ogółu parafian od V niedzieli Wielkiego Postu 2 kwietnia. Rekolekcje szkolne 27 marca – 31 marca szkoły podstawowe, 3-5 kwietnia rekolekcje dla uczniów gimnazjów.
      • W niedziele zapraszamy na Gorzkie Żale o 1700.
      • Za tydzień w niedzielę 12 marca odbędzie się zbiórka do puszek na dzieło misyjne Ad gentes, które wspiera misjonarzy w prowadzeniu prowadzeniu szkół, szpitali, w zapewnieniu wody dla ludności.
      • Urząd Dzielnicy oraz Fundacja AVE zapraszają na białołęckiego obchody ku czci Żołnierzy Niezłomnych. W niedzielę 19 marca o godzinie 1900 w Wieczerniku odbędzie się koncert "Opowieść mojego życia", dedykowany pamięci majora Mariana Kozłowskiego, Żołnierza Wyklętego, który był mieszkańcem naszej Parafii i spoczywa na Cmentarzu w Tarchominie. Wystąpią: chór AVE, męski chór OKTAWIAN, aktorzy scen warszawskich oraz historyk Robert Radzik. Szczegóły na ulotkach rozdawanych przed kościołem.
      • Chór AVE zaprasza wszystkich chętnych do wspólnego śpiewania podczas Liturgii Wielkiego Tygodnia. Próby odbywają się w piątki o g. 1900 w Wieczerniku. Szczegóły u pana organisty.