niedziela, 26 lutego 2017

Prośba o podjęcie w Diecezji Warszawsko-Praskiej modlitwy przebłagalnej i zadośćuczynienia.

 • Komunikat Rzecznika KEP ws. Spektaklu „Klątwa”

  Spektakl „Klątwa” w reżyserii Olivera Frljića, który wystawiono w Teatrze Powszechnym w Warszawie ma znamiona bluźnierstwa.
  Podczas spektaklu dokonuje się publiczna profanacja krzyża, przez co ranione są uczucia religijne chrześcijan, dla których krzyż jest świętością. Oprócz symboli religijnych znieważa się osobę św. Jana Pawła II, co jest to szczególnie bolesne dla Polaków. Ponadto nie może być przyzwolenia na nawoływanie do nienawiści i deprecjonowania ludzkiego życia. Podobnie nie można się zgodzić na znieważanie flag państwowych, w tym przypadku flagi Państwa Watykańskiego.
  Odpowiedzią na spektakl „Klątwa”, który wypacza pojęcie sztuki i piękna, niech będzie modlitwa wynagradzająca za bluźnierstwo oraz promocja wartości m.in. w środkach społecznego przekazu w myśl słów: „Zło dobrem zwyciężaj!”.
  Ks. Paweł Rytel-Andrianik
  Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski


  Prośba o podjęcie w Diecezji Warszawsko-Praskiej modlitwy przebłagalnej i zadośćuczynienia.

  Nawiązując do powyższego komunikatu i z uwagi na fakt, iż Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera znajduje się na terenie Diecezji Warszawsko-Praskiej, prosimy duszpasterzy i wiernych o podjęcie modlitwy przebłagalnej i zadośćuczynienia za dokonujące się na scenie bluźnierstwo; za znieważenie symbolu Krzyża Świętego, osoby św. Jana Pawła II, Stolicy Apostolskiej oraz obrazę uczuć religijnych wierzących.
  Prośmy także o łaskę nawrócenia dla wszystkich, którzy przyczynili się do powstania tej bulwersującej inscenizacji.
  Ks. Dariusz Szczepaniuk
  Kanclerz Kurii

            W  naszej parafii odśpiewamy na Mszach św. po Komunii św. przebłagalne suplikacje przez cały tydzień od                 niedzieli 26 lutego do  5 marca włącznie. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz