niedziela, 26 lutego 2017

ogłoszenia 2017.02.26 VIII niedziela zwykła

  • Ks. Prałatowi, który w miniony czwartek ukończył 83 rok życia składamy serdeczne życzenia urodzinowe i imieninowe.
  • Dziś Msza św. za Ojczyznę o godz. 19.30. Po Mszy św. zapraszamy na krótką prelekcję na temat okoliczności powstania Hymnu narodowego.
  • Spotkanie członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej jutro w poniedziałek 27 lutego o godz. 19.00.
  • 1 marca we środę rozpoczynamy Wielki Post. Msze święte we Środę Popielcową z obrzędem posypania głów popiołem sprawowane będą o 7.00, 9.00, 16.30, 18.00 i 19.30. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, czyli ilościowy wszystkich między 18 a 60 rokiem życia. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia, w piątki i dni postu ścisłego. W uzasadnionych przypadkach, jeśli nie możemy zachować wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych podejmujemy inne formy pokuty. Kancelaria parafialna w ty dniu nie będzie czynna.
  • W piątki w okresie Wielkiego Postu będą sprawowane Drogi Krzyżowe w następującym porządku: o 16.00- dla dzieci, o 17.00 dla wszystkich, o 19.00 prowadzona przez młodzież. Nabożeństwa Gorzkich Żali będą odprawiane w niedziele o godz. 17.00. Zapraszamy .
  • W tym tygodniu przypadają pierwsze dni miesiąca marca. I czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu wraz z modlitwami Wspólnoty Miłosierdzia od godz. 17.00.
  • I piątek miesiąca. Wizyta u chorych od godz. 9.00. Spowiedź od 16.00. Msze św. o 7.00, 16.30 i 18.00. W tym dniu kancelaria parafialna nie będzie czynna.
  • W piątek 3 marca o godz. 10.00 odbędzie się Msza św. za śp. Wojciecha Zawadzkiego. Po Mszy św. odbędzie się poświęcenie pomnika w parku Henrykowskim. Zapraszają byli uczniowie i wychowankowie wraz z władzami dzielnicy Białołęka.
  • I sobota miesiąca. Msza św. o godz. 16.30. Różaniec o 17.15. Zapraszamy wszystkich do udziału w nabożeństwach pierwszo- sobotnich z racji 100-lecia objawień w Fatimie. W tym dniu przypada święto św. Kazimierza królewicza.
  • Za tydzień w niedzielę 5 marca o 15.30 spotkanie kandydatów do Bierzmowania z grupy starszej, a 12 marca również o 15.30 grupa młodsza. Zmiana godziny na 15.30 wynika z nabożeństwa “Gorzkich Żali”.
  • Zapraszamy do wzięcia udziału w Akcji Rodzina Rodzinie. Jest to akcja pomocy rodzinom w Syrii. Za tydzień w niedzielę 5 marca odbędzie się zbiórka na ten cel włączymy się w to dzieło jako wspólnota parafialna.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz