sobota, 11 lutego 2017

ogłoszenia 2017.02.12 VI niedziela zwykła

• W związku z obchodami Światowego Dnia Chorego dzisiaj zbiórka do puszek Caritas na leczenie i rehabilitację chorych dzieci.
    • Spotkanie kandydatów do bierzmowania grupy starszej dziś o 16.30.
    • Istnieje możliwość odpisania 1% podatku od dochodów na cele charytatywne Caritas, wpisując obok numeru KRS hasło Płudy wspieramy również działania Parafialnego Zespołu Caritas. Pod chórem na stoliku znajdziemy karteczki z instrukcją jak możemy tego dokonać.
    • Zapraszamy do wzięcia udziału w Akcji Rodzina Rodzinie. Jest to akcja pomocy rodzinom w Syrii. Na stronie Caritas Polska możemy znaleźć deklarację pomocy finansowej dla konkretnej potrzebującej rodziny na okres 6 miesięcy.
    • Kancelaria parafialna wraca do zwyczajnych godzin pracy. Poniedziałek, wtorek, środa,czwartek i piątek rano w godz. 7.30 – 8.00 a po południu 16.00 -17.30.
    • Serdecznie zapraszamy do udziału w pielgrzymkach parafialnych:
    • - 11 marca do Częstochowy na 300-lecie koronacji Matki Bożej Częstochowskiej,
    • - 16-24 września 2017 (9 dni)pielgrzymka do Chorwacji oraz Bośni i Hercegowiny. W programie nawiedzenie sanktuariów w Marija Bistrica, Medjugorje, zwiedzanie m. in. Zagrzebia, Zadaru, Splitu. Koszt 980 zł + 310 EURO. Wpłaty i zapisy w zakrystii.
    • Wspólnota Rodzin zaprasza na następujące wiosenne pielgrzymki: 8 kwietnia - jednodniowa do Sanktuarium Krwi Chrystusa w Rawie Mazowieckiej, Inowłodza (Kościół św. Idziego) i Sanktuarium w Studziannej -€“ Poświętne. 10/11 czerwca -€“ dwudniowa do Sanktuariów Ziemi Żywieckiej.