sobota, 8 kwietnia 2017

ogłoszenia 2017.04.09 Niedziela Palmowa

• Dziś w niedzielę Palmową rozpoczynamy obchód Wielkiego Tygodnia. Okazja do spowiedzi do Wielkiej Środy włącznie rano 700 -800 i po południu od g. 1800 do 1900.
    • Program TRIDUUM SACRUM
      Wielki Czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej o godzinie 1800
      Wielki Piątek Liturgia Męki Pańskiej o godzinie 1800
      Wigilia Paschalna w sobotę o godzinie 2000. Przynosimy świece.
      Msza święta z procesja rezurekcyjną o godzinie 600, później Msze święte według grafiku niedzielnego od godz. 830.

• W Wielki Piątek zapraszamy na Jutrznię o 900.
    • W Wielki Piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej - o godzinie 1700.
    • Poświęcenia pokarmów w Wielką Sobotę odbywa się w godzinach od 730 do 1730, w tych godzinach również ministranci będą rozprowadzać wodę święconą.
    • Przypominamy, że kancelaria parafialna w Triduum Paschalne jest nieczynna. Prosimy o załatwienie wszelkich koniecznych formalności do środy włącznie.
    • Dziś o 1530 spotkanie kandydatów do Bierzmowania z grupy starszej.
    • Dziękujemy za obfite dary na rzecz rodzin wielodzietnych i ubogich, za pomoc przy pakowaniu darów i rozweniu paczek.
    • Nasz Parafialny Zespół Caritas rozprowadza po Mszach św. paschaliki i świece.
    • Dziś w Wieczerniku w godz. 9.00- 15.00 odbywa się Wielkanocny Kiermasz Rękodzieła oraz z Kiermasz Ciast. Dziękujemy za upieczenie ciast. Dochód na dzieła charytatywne w parafii.
    • W Domu Polonii w Pułtusku przebywa 40 rodzin repatriantów w tym 51 dzieci. Jeśli ktoś ma rower w dobrym stanie i chce podarować go dla dzieci w wieku 10-17 lat. Kontakt z p. Grzegorzem Kosiorem tel. 608077773 w zakrystii. Po świętach w sobotę 22 kwietnia w godz. 1000 do 1400 zbiórka rowerów.
    • Serdecznie zapraszamy do udziału w pielgrzymce parafialnej: w dniach 16-24 września 2017 (9 dni)pielgrzymka do Chorwacji oraz Bośni i Hercegowiny. W programie nawiedzenie sanktuariów w Marija Bistrica, Medjugorje, zwiedzanie m. in. Zagrzebia, Zadaru, Splitu. Koszt 980 zł + 310 EURO. Wpłaty i zapisy w zakrystii.
    • Ksiądz proboszcz z Jabłonny zaprasza na pielgrzymkę do Ziemi Świętej, która odbędzie się w dniach 17 – 24.10.2017r. Program możemy otrzymać w zakrystii.
    • Serdecznie zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków podczas procesji rezurekcyjnej o 600 rano. Próby sypania dziś po Mszy św. o godz. 1000, w Wielki Czwartek i w Wielką Sobotę o 1730.
    • Dzisiaj oraz podczas liturgii Wielkiego Piątku o g. 18 chóry AVE i OKTAWIAN z solistami zaśpiewają "Pasję" autorstwa ks. Kazimierza Starościńskiego.
    • Dzisiaj przed kościołem chórzyści rozprowadzają palmy. Dochód zostanie przeznaczony na wyjazdy wakacyjne młodzieży oraz działalność chóru.
    • W wielkopiątkowym wydaniu "Teleexpressu" będzie można usłyszeć pieśń pasyjną w wykonaniu naszego chóru mieszanego AVE.