sobota, 1 kwietnia 2017

ogłoszenia 2017.04.02 V niedziela Wielkiego Postu

  • Dziś rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne głosi je ojciec Stanisław Nuckowski franciszkanin. Od jutra rekolekcje dla uczniów gimnazjów 3-5 kwietnia. Program rekolekcji.
  • Dziś 12 rocznica śmierci św. Jana Pawła II o godz. 2030 młodzież oazowa wraz ze Wspólnotą Papieską zapraszają na apel poświęcony pamięci świętego.
  • Dziś o 1530 spotkanie kandydatów do Bierzmowania z grupy starszej, również za tydzień spotkanie grupy starszej o tej samej porze.
  • Ministranci i rodzice zapraszają na „kremówki” z fragmentami przemówień św. Jana Pawła II.
  • We czwartek o godz. 1900 katecheza przed chrztem dla rodziców i rodziców chrzestnych w salce obok Wieczernika.
  • W najbliższy piątek Droga Krzyżowa - dla dzieci o 1600, a o 1900 prowadzona przez wspólnoty parafialne, do udziału zapraszamy wszystkich parafian, nie będzie drogi krzyżowej o 1700. Jest to również I piątek miesiąca Msze św. o 700, 1630 i 1800. Spowiedź od godz. 1600. Wizyta u chorych od godz. 900.
  • Zbiórka żywności i artykułów gospodarstwa domowego dla rodzin wielodzietnych i ubogich od dziś do końca rekolekcji. We czwartek po rekolekcjach o 1900 zapraszamy do pakowania. A w sobotę od 900 zapraszamy kierowców z samochodami do rozwiezienia paczek.
  • Nasz Parafialny Zespół Caritas rozprowadza po Mszach św. paschaliki i świece, które zasilają Fundusz Pomocy Caritas Diecezjalnej.
  • W przyszłą niedzielę 9 kwietnia w Wieczerniku w godz. 9.00- 15.00 odbędzie się Wielkanocny Kiermasz Rękodzieła wraz z Kiermaszem Ciast. Prosimy o upieczenie ciast i przyniesienie ich do Wieczernika. Dochód na dzieła charytatywne w parafii.
  • W przyszłą niedzielę chórzyści będą rozprowadzali przed kościołem palmy. Dochód zostanie przeznaczony na dofinansowanie wyjazdów wakacyjnych ubogiej młodzieży oraz działalność chóru.
  • W Niedzielę Palmową oraz w Wielki Piątek podczas Liturgii o godzinie 1800 chóry AVE i OKTAWIAN oraz soliści wykonają "Pasję" autorstwa kompozytora z przełomu XIX i XX wieku ks. Kazimierza Starościńskiego.
  • Wspólnota Rodzin zaprasza na spotkanie w poniedziałek, 3 IV o godz. 1900 w sali obok Wieczernika. Temat spotkania "Idźcie  i głoście Chrystusa Zmartwychwstałego"
  • W Domu Polonii w Pułtusku przebywa 40 rodzin repatriantów w tym 51 dzieci. Jeśli ktoś ma rower w dobrym stanie i chce podarować go dla dzieci w wieku 10-17 lat. Kontakt z p. Grzegorzem Kosiorem tel. 608077773 w zakrystii. Po świętach w sobotę 22 kwietnia w godz. 1000 do 1400 zbiórka rowerów.
  • Ksiądz proboszcz z Jabłonny zaprasza na pielgrzymkę do Ziemi Świętej, która odbędzie się w dniach 17 – 24.10.2017r. Szczegółowy program możemy otrzymać w zakrystii.
  • Ogłoszenie z Urzędu Dzielnicy: III Białołęcki Festiwal Książki Dziecięcej I Młodzieżowej “Pozytywne strony”, odbędzie się w dniu 8 kwietnia w sobotę w godz. 1000-1700 w Szkole Podstawowej I Dwujęzycznym Gimnazjum Mentis, przy ul. Piwoniowej 1800.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz