sobota, 18 listopada 2017

ogłoszenia 2017.11.19 XXXIII niedziela zwykła

  • Dziś ks. proboszcz Grzegorz Mioduchowski głosi kazania i zbiera ofiary na budowę kościoła w Nadmie.
  • Za tydzień Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, ostatnia niedziela roku liturgicznego. O godz. 19.30 Msza św. za Ojczyznę. Za tydzień taca na Seminarium Duchowne. A po Mszach św. zbiórka do puszek z okazji dnia solidarności z Kościołem prześladowanym.
  • Dziś o godz. 1630 spotkanie kandydatów do Bierzmowania z grupy starszej. Za tydzień w niedzielę 29 października o godz. 1630 spotkanie grupy młodszej.
  • We środę przypada 22 dzień miesiąca po Mszy św. wieczornej będziemy modlić się za przyczyną św. Jana Pawła II.
  • Dziś z Władzami Dzielnicy i Fundacją AVE zapraszamy na Mszę św. o godzinie 18, podczas której poświęcone zostaną tablice upamiętniające ofiary tzw. "Sierpniowego Dramatu Płud" - mieszkańców Płud, Dąbrówki i Choszczówki, którzy zostali aresztowani 30 sierpnia 1944 roku i zamordowani w nieznanym do dziś miejscu. To jedno z ważniejszych wydarzeń lokalnej historii. Tablice zostaną umieszczone na kapliczce przy ul. Strzybnickiej. Po Mszy św., o godzinie 19 odbędzie się w naszej świątyni wyjątkowy koncert PIEŚŃ NADZIEI - pro memoria ofiar.
   Wystąpi 50 muzyków - połączony chóry Chóry AVE i OKTAWIAN oraz ORKIESTRA DĘTA MIASTA ZĄBKI pod dyrekcją Barbary Hijewskiej. Zabrzmią utwory Mozarta, Beethovena, Świdra, św. Teresy, o. Kusza i wielu innych.
  • Dziś od 900 do 1500 działa kawiarenka św. Stanisława Kostki. Po Mszach św. ministranci i ich rodzice zapraszają na ciastko, kawę i herbatę.
  • Spotkanie członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej w jutro w poniedziałek 20 listopada 0 1900.
  • W tym roku wizytę duszpasterską rozpoczniemy w poniedziałek 27 listopada po Niedzieli Chrystusa Króla. Najbliższy rok będzie rokiem poświęconym odkrywaniu Osoby Ducha Świętego i sakramentowi bierzmowania. Składane ofiary będą przeznaczone na planowane inwestycje: remont starego kościoła. Stary kościół został wpisany do rejestru zabytków.  Program wizyt dostępny w zakładce wizyta duszpasterska.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz