sobota, 4 listopada 2017

ogłoszenia 2017.11.05 XXXI niedziela zwykła

  • Dziś o godz. 1630 spotkanie kandydatów do Bierzmowania z grupy starszej. Za tydzień w niedzielę 12 listopada o godz. 1630 spotkanie grupy młodszej.
  • W sobotę obchodzimy Święto Niepodległości. Msze św. o 700, 1800. Uroczystym obchodom na Mszy św. o godz. 1800 będzie przewodniczył ks. biskup Marek Solarczyk. W obchodach wezmą udział przedstawiciele Rady i Zarządu Dzielnicy Białołęka. Po Mszy św. koncert i apel poległych. Na koniec agapa w Wieczerniku. Zapraszamy.
  • W zakrystii po Mszach św. i w kancelarii można zgłaszać zmarłych do wypominek rocznych. Wypominki roczne są czytane przed Mszami św. o godz. 700, 830 i 1130.
  • Wspólnota Rodzin zaprasza na spotkanie w poniedziałek, 6 listopada, o godz. 1900. Tematem spotkania będzie rozważanie trzeciego przykazania Dekalogu -"Pamiętaj, abyś dzień święty święcił".
  • We wtorek 7 listopada o 1900 spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas.
  • Spotkanie rodziców dzieci komunijnych we środę 8 listopada o godz. 1900.
  • We czwartek przypada święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. Katecheza przed chrztem dla rodziców i chrzestnych we czwartek 9 XI o godz. 1900 w kancelarii.
  • Również w ten czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie Wspólnoty Myśląc Ojczyzna.
  • Za tydzień 12 listopada na Mszach św. o godz. 1000 uczniowie klas III SP 257 i 110, a na 1130 z pozostałych szkół (Mentis, Nasza Szkoła , STO, Inspiracja) otrzymają książeczki komunijne.
  • Spotkanie Wspólnoty Papieskiej za tydzień w niedzielę 12 listopada po Mszy św. wieczornej
  • Za tydzień będzie czynna kawiarenka św. Stanisława Kostki. Ministranci i rodzice zapraszają na ciastko, kawę i herbatę po Mszach św.
  • Spotkanie członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej w poniedziałek 20 listopada.
  • Ponad 90% aborcji w polskich szpitalach to zabijanie dzieci podejrzanych o chorobę i upośledzenie. Zamiast pomagać – zabija się je w okrutny sposób. Nawet wówczas, gdy niewinne dziecko przeżywa aborcję, nie udziela się mu pomocy. Niestety polskie prawo na to pozwala. Możemy powstrzymać to zbijanie. Dziś odbywa się zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem ustawy, która ma na celu zatrzymanie zabijania chorych nienarodzonych dzieci. Podpisać się pod nim może każdy, kto ukończył 18 rok życia. Potrzebne dane to: Imię i Nazwisko, adres zamieszkania, nr PESEL i podpis. Inicjatywa ta uzyskała poparcie naszego biskupa Henryka Hosera. Listy na których wyrażamy poparcie dla inicjatywy są wyłożone są na stoliku przy wyjściu z kościoła.

1 komentarz: