sobota, 28 października 2017

ogłoszenia 2017.10.29 XXX niedziela zwykła.

  • Dziś o 1930 Msza św. za Ojczyznę. Prelekcję o Tadeuszu Kościuszce wygłosi p. Mirosław Jeziorski.
  • Dziś o godz. 1630 spotkanie kandydatów do Bierzmowania z grupy młodszej. Za tydzień w niedzielę 5 listopada o godz. 1630 spotkanie grupy starszej.
  • We środę 1 listopada przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. jak w każdą niedzielę.
  • 2 listopada we czwartek obchodzi Kościół Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, Msze św. w naszym kościele o 700, 900 i 1800. Po Mszach św. o godz. 900 i 1800 nabożeństwa wypominkowe za zmarłych.
  • Od 1 do 8 listopada włącznie można zyskać codziennie odpust zupełny dla dusz w czyśćcu cierpiących za pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych odmówioną choćby w myśli.
  • We wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych możemy zyskać odpust dla dusz w czyśćcu cierpiących nawiedzając kościół, odmawiając Ojcze nasz i wyznanie wiary.
  • W zakrystii po Mszach św. i w kancelarii można zgłaszać zmarłych do Mszy św. zbiorowej sprawowanej codziennie przez cały listopad o godz. 1800 a w niedziele o 700 rano oraz do wypominek jednorazowych i rocznych. Wypominki roczne są czytane przed Mszami św. o godz. 700, 830 i 1130. 1 listopada będziemy też dokonywać zapisów na cmentarzu w alejce w pobliżu kaplicy cmentarnej.
  • 3 listopada przypada 7 rocznica śmierci ks. Pawła Cymermana. W tym dniu pamiętamy też o naszych zmarłych kałanach i członkach wspólnot, msza św. w ich intencji 3 listopada o 1800.
  • W I piątek miesiąca wizyta u chorych od godz. 900. Msze św. o 700, 1630 i 1800. Spowiedź od godz. 1600.
  • I sobota miesiąca. Czcimy Niepokalane Serce Maryi. Msza św. wynagradzająca o godz. 1630. Różaniec o godz. 1715.
  • Nabożeństwa Różańcowe po Mszy św. wieczornej do wtorku włącznie. Różaniec z udziałem dzieci w poniedziałek i wtorek o godz. 1700.
  • Spotkanie rodziców dzieci komunijnych we środę 8 listopada o godz. 1900.
  • Katecheza przed chrztem dla rodziców i chrzestnych we czwartek 9 listopada o godz. 1900 w kancelarii.
  • Dwudniowa pielgrzymka do Gietrzwałdu, Będomina i Gdańska 4 -5 listopada. Wyjazd o 600 rano 4 listopada. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy w zakrystii.
  • Ponad 90% aborcji w polskich szpitalach to zabijanie dzieci podejrzanych o chorobę i upośledzenie. Zamiast pomagać – zabija się je w okrutny sposób. Nawet wówczas, gdy niewinne dziecko przeżywa aborcję, nie udziela się mu pomocy. Niestety polskie prawo na to pozwala. Możemy powstrzymać to zbijanie. Dziś i za tydzień odbywa się zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem ustawy, która ma na celu zatrzymanie zabijania chorych nienarodzonych dzieci. Podpisać się pod nim może każdy, kto ukończył 18 rok życia. Potrzebne dane to: Imię i Nazwisko, adres zamieszkania, nr PESEL i podpis. Inicjatywa ta uzyskała poparcie naszego biskupa Henryka Hosera. Listy na których wyrażamy poparcie dla inicjatywy są wyłożone są na stoliku przy wyjściu z kościoła.
  • Po Mszach św. odbywa się zbiórka na renowację zabytkowych grobów na cmentarzu tarchomińskim. Zbiórka będzie również przeprowadzana na cmentarzu dziś, we wtorek (31X) oraz 1 i 2 listopada.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz