sobota, 14 października 2017

ogłoszenia 2015.10.15 XXVIII niedziela zwykła

  • Dziś niedziela liczenia obecnych na Mszy św. i przystępujących do Komunii św.
  • Dziś o godz. 1630 dodatkowa Msza św. na rozpoczęcie cyklu przygotowań do sakramentu bierzmowania grupy młodszej.
  • Dziś o godz. 1300 Msza św. dziękczynno-błagalna w intencji Dyrekcji, pracowników, uczniów Szkoły Podstawowej nr 257 z ul. Podróżniczej z okazji jubileuszu 100-lecia istnienia szkoły. 100 lat to czas budowania solidnej marki tej publicznej szkoły, wszystkim serdecznie gratulujemy i składamy serdeczne życzenia pomyślnego i twórczego rozwoju w służbie kształcenia i wychowywania nowych pokoleń.
  • Dziś po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie wspólnoty papieskiej oraz na spotkanie po pielgrzymce do Medjugorje.
  • Nabożeństwa Różańcowe codziennie po Mszy św. wieczornej. Różaniec z udziałem dzieci w poniedziałki, wtorki, środy , czwartki o godz. 1700.

  • Jutro 39 rocznica wyboru Karola Wojtyły na papieża. Każdego 22 dnia miesiąca po Mszy św. wieczornej będziemy modlić się za przyczyną św. Jana Pawła II.
  • Katecheza przed chrztem dla rodziców i chrzestnych we czwartek 19 października o godz. 1900 w kancelarii.
  • Za tydzień w niedzielę taca na misje.
  • Za tydzień w o godz. 1630 spotkanie kandydatów do Bierzmowania z grupy starszej.
  • Również za tydzień rusza kawiarenka św. Stanisława Kostki. Ministranci i rodzice zapraszają na ciastko, kawę i herbatę po Mszach św.
  • Spotkanie członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej w poniedziałek 23 października. Zapraszamy już na Mszę św. wieczorną i Różaniec.
  • Zbliża się listopad, miesiąc pamięci o zmarłych. W zakrystii i kancelarii przyjmujemy na wypominki jednorazowe, roczne i msze św. listopadowe za zmarłych.
  • Wspólnota Oazowa ma zaszczyt zaprosić dzieci od II do VI klasy SP na Bal Wszystkich Świętych, który odbędzie się 28 października w godzinach 1500-1700. Na Balu obowiązują stroje świętych lub aniołów. Serdecznie zapraszamy!
  • Fundacja Szansa dla Niewidomych z okazji 25. Rocznicy jej utworzenia razem z ośrodkiem dla niewidomych w Laskach serdecznie zapraszają 16 października na warszawski Torwar na Wielką Galę objętą honorowym patronatem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy oraz Jego Małżonki Agaty Kornhauser-Duda. Wystąpią wybitni polscy artyści: Kasia Cerekwicka, Kasia Moś, Hania Stach, Marek Piekarczyk, Mate-o i Sorry Boys. Głównym wykonawcą będzie Mietek Szcześniak, a gościem specjalnym Janusz Skowron - najwybitniejszy polski pianista jazzowy. Zabawią Państwa m.in. Błażej Krajewski ze StandUp Polska i Wojtek Makowski, medalista igrzysk paraolimpijskich w Rio, w skeczu „Ślepy los na wesoło”. Podczas kulminacyjnego punktu Gali, na Torwarze zgaśnie światło, a widzowie rozświetlą halę wcześniej rozdanymi światełkami i zamanifestują „My nie widzimy nic, a Wy – czy widzicie nas?” Gala jest organizowana w ramach ogólnopolskiej kampanii informacyjnej „Jesteśmy razem: - młodzi i starsi, sprawni i niepełnosprawni, zaangażowani i empatyczni, wszyscy, którzy chcą budować świat otwarty dla każdego. Serdecznie zapraszamy! 
  • Po Mszy św., przed kościołem, Fundacja Szansa dla Niewidomych będzie rozprowadzała bilety - cegiełki, które są również dostępne na stronie ebilet.pl i eventim.pl oraz w sieci Empik! Kupując bilety-cegiełki wspieramy działalność Fundacji i całe środowisko niewidomych!
  • Komitet Inicjatywy Ustawodawczej „Zatrzymaj Aborcję” na zmiany ustawy z dnia 7 stycznia 1993r. O planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży., zwraca się do wszystkich obywateli o podpisanie petycji do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej. Komitet proponuje zmianę w ustawie mając na celu, aby konstytutywne prawo do ochrony życia nie było różnicowane ze względu na stan zdrowia dziecka poczętego. Oznacza to objęcie prawem ochrony życia każdej ludzkiej istoty. Listy na których wyrażamy poparcie dla inicjatywy są wyłożone są na stolikach. Potrzebne dane to: Imię i Nazwisko, adres, nr PESEL i podpis. Inicjatywa ta uzyskała poparcie naszego biskupa Henryka Hosera.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz