sobota, 25 listopada 2017

ogłoszenia 2017.11.26 Niedziela Chrystusa Króla Wszechświata

• Dziś Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, ostatnia niedziela roku liturgicznego. Po Mszy św. o godz. 18.00 dokonamy uroczystego odnowienia aktu przyjęcia Chrystusa jako Pana i Zbawiciela.
    • Dzisiejsza taca na Seminarium Duchowne. Po Mszach św. zbiórka do puszek z okazji dnia solidarności z Kościołem prześladowanym.
    • Dziś o godz. 1930 Msza św. za Ojczyznę.
    • Dziś o godz. 1630 spotkanie kandydatów do Bierzmowania z grupy młodszej. Za tydzień w niedzielę 3 grudnia o godz. 1630 spotkanie grupy starszej.
    • W tym tygodniu przypadają pierwsze dni miesiąca grudnia. I piątek wizyta u chorych od godz. 9.00. Spowiedź o 7.00 i od godz. 16.00. Msze św. o godz. 7.00, 16.30 i 18.00.
    • I sobota Msza św. wynagradzająca o godz. 16.30. Różaniec o 17.15.
    • Za tydzień rozpoczynamy adwent, nowy rok liturgiczny. Najbliższy rok będzie rokiem poświęconym odkrywaniu Osoby Ducha Świętego i sakramentowi bierzmowania.
    • Rekolekcje adwentowe od 3 niedzieli adwentu 17 grudnia.
    • Roraty o 630 rano.
    • W Adwencie ruszają akcje charytatywne Caritasu: świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, oraz paczka dla rodzin wielodzietnych i ubogich.
    • Za tydzień w Wieczerniku od 900 do 1500 odbędzie się Kiermasz Rękodzieła i Ciast. Prosimy o upieczenie ciast. Dochód z ciast będzie przeznaczone na dzieła charytatywne w naszej parafii. Będzie można też nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
    • W tym roku wizytę duszpasterską rozpoczniemy w poniedziałek. Składane ofiary będą przeznaczone na planowane inwestycje: remont starego kościoła. Stary kościół został wpisany do rejestru zabytków. Składamy wniosek do konserwatora o wydanie zaleceń konserwatorskich, określających sposób korzystania z zabytku, jego zabezpieczenia i wykonania prac konserwatorskich.  Kancelaria parafialna w czasie kolędy : poniedziałek - piątek rano od 7.30- do 8.30. W sobotę 19.00 -20.00.
    • Program wizyt jest dostępny na stronie internetowej parafii w zakładce wizyta duszpasterska.